Офіс президента планує “перезавантажити” АМКУ.

Кадрові чистки в Антимонопольному комітеті це частина плану по перезавантаженні відомства.

Про це заявив заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук в Facebook.

“АМКУ потрібно перезавантажити, щоб повернути до нього довіру … Чи буде (звільнений – Ред.) Весь склад (АМКУ – Ред.), Покаже час, але я думаю, що це не останнє звільнення в АМКУ”, – написав він у коментарі під постом колишньої держуповноваженого Агії Загребельської в Facebook.

За прогнозами Гончарука, про фінальний склад можна буде говорити до кінця цього року.

“Ваше звільнення (йдеться про Агію Загребельську) – частина такого перезавантаження. І вона ще не завершена … Звільнення – Це політичне рішення. Причина – до вас немає довіри”, – додав він.

За інформацією “Наших Грошей”, в червні Гончарук та голова АМКУ Юрій Терентьєв провели зустріч, після якої з Антимонопольного комітету звільнили чотирьох держуповноважених: Агію Загребельську, Андрія Вовка, Валерія Полюховича і Марію Нижник.

Окрім того, у команді президента України Володимира Зеленського заявили, що планують провести велику приватизацію державних банків.

Про це розповів заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук.

“Банки повинні бути продані в першу чергу. Я хочу, щоб 10 великих системних банків зайшли в Україну. Для цього нам потрібно продемонструвати економічне зростання, незалежність банківського регулятора – Національного банку, і налагодити роботу судової системи”, — зазначив він.

За словами Гончарука, на продаж можуть бути виставлені також міноритарні частки в Укрзалізниці та Укрпошті. Окрім того, Гончарук також розповів, що Україна планує у вересні домовитися з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці.

“МВФ є нашим стратегічним партнером. Ми безумовно прагнемо отримати ще одну програму”, — наголосив він, додавши, що Україна хоче отримати програму на 3 або 4 роки.

За словами заступника голови Офісу президента, влада націлена прискорити економічне зростання до 5% і вище. Заступник голови Офісу президента також зазначив, що дефіцит держбюджету має бути знижений.

Гончарук заявив, що скасування в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та запуск ринку землі планується вже у 2019 році.