Помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір розповів, навіщо глава держави прийняв рішення скасувати військовий парад з нагоди Дня незалежності.

За його словами, парад – це не більше, ніж популізм.

«Може, це було емоційно. У мене засіли в голові спогади про Іловайський котел 2014 року. Тоді я чув і читав думки військових, що в зв’язку з парадом сталася та трагедія, що якісь війська або техніка не були вчасно відправлені на фронт. Тому парад як популізм, мені здається, не потрібен », – розповів він.

Зараз команда Зеленського розробляє «якусь альтернативу» для святкування Дня Незалежності 2019.

«Може, це суб’єктивне моє ставлення, але я вважаю, що парад як демонстрація сили хороша для країн на кшталт Росії, тоді як у нас в армії все недобре по відношенню до людей … Армія набагато сильніша, ніж у 2014 році . Путін може піти на мир, тому що армія, яка зустрічала опір з боку України в 2014 році, і сьогоднішня – два різних рівня з бойового досвіду, по оснащенню. Але ми також бачимо, чого ще не вистачає і як живуть солдати в АТО », – додав Шефір.

На закінчення він зазначив, що вважає парад «способом показати швидку перемогу. У нас таки не спринтерська дистанція ».

Перед цим помічник президента зазначив, що команда Зеленського готова вести переговори з Росією і її главою Володимиром Путіним. Причому в Офісі президента України на 70% впевнені в успішності переговорного процесу.

До слова, радник президента також виступив проти роз'єднання країни за мовною ознакою.

Щоб об'єднати Україну, в команді президента Володимира Зеленського допускають надання російській мові спеціального статусу на Донбасі.

"Не треба роз'єднувати народ. У нас історично так склалося, що половина населення говорила російською, половина – українською. Моя думка – ми не зможемо повернути Донбас, змушуючи їх говорити українською", – підкреслює Шефір.

У той же час, щодо думки глави Офісу президента Андрія Богдана про необхідність надати російській мові спеціальний статус на Донбасі, Шефір наголосив на необхідності в компромісах з ментальністю жителів Донбасу.

"У цих словах є сенс, тому що не вийде повернути людей, не пішовши на мінімальні компроміси з їх ментальністю", – сказав він.

При цьому Шефір запевнив у тому, що українська мова залишиться єдиною державною.