Президент Зеленський не буде займатися корупцією в «Укроборонпромі».
Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" заявив представник Президента в уряді Андрій Герус.
Відповідаючи на питання Руслана Кошулинського, чи буде команда Зеленського ліквідовувати «Укроборонпром» – прокладку, яку активно використовував Президент Порошенко, Андрій Герус зазначив:
«Певний орган, структура, або група підприємств не можуть самі по собі бути корупційними. Якщо їх використовують як джерело корупції, ставлять туди людей на прізвище Свинарчук, які займаються там корупцією, то корупція буде виникати. Так ось я можу гарантувати, що Президент Зеленський не буде займатися корупцією на «Укроборонпромі»,– запевнив Андрій Герус.
А щодо реорганізації «Укроборонпрому», представник Президента розповів, що було засідання урядового комітету, де розглядався законопроєкт щодо того, аби сотню підприємств передати зі сфери управління «Укроборонпрому» Фонду держмайна для подальшого управління чи приватизації.
«І ми підтримуємо передачу цих підприємств, щоб вони працювали ефективно. Тому тут питання в тому, що там є і як воно управляється. Але я думаю, що таких скандалів, які ми бачили в журналістських розслідуваннях щодо «Укроборонпрому», точно не буде. Буть призначені нові керівники. Також там буде досліджуватися те, що відбулося за останні роки»,– підкреслив Андрій Герус.
Нагадаємо, заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос розповів, що на керівництво «Укроборонпрому» очікує перевірка на поліграфі, а також це стосується керівників підприємств, які входять до його складу.
Додомо, щозапуск ринку електроенергії може призвести до появи нових корупційних схем, повідомив журналістам після заїдання уряду представник президента України у Кабінеті міністрів Андрій Герус.
"Запуск цього ринку, коли відбудеться стрибок ціни, утворюються дві дуже різні ціни для населення на рівні однієї гривні, для промисловості – на рівні понад три гривні. На цьому можна робити великі корупційні схеми", – сказав він.
Крім того, Герус звернув увагу на фактичну монополію на ринку виробництва електроенергії в країні. "У нас немає конкуренції, у нас у двох учасників майже 90% виробництва електроенергії. У нас компанія ДТЕК в український енергоринок продає по 60 євро за МВт/год, а в Угорщину ту ж електроенергію – по 40 євро, тому що в Угорщині є конкуренція, а у нас немає. У нас перекрита можливість постачати електроенергію європейським постачальникам з Європи", – сказав Герус.