Представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді заявив, що місцеві вибори, які заплановано провести 25 жовтня ні в якому разі не будуть перенесені або скасовані.

Про це Василь Мокан (фракція партії “Слуга народу”) сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Вибори відбудуться у визначені Конституцією строки — 25 жовтня, і ніякого перенесення, а тим більше скасування, не буде. Для цього є правові та конституційні підстави. Тобто виборчий процес уже триває. При цьому у нас немає правового режиму надзвичайного стану, який може не скасувати, а тільки відтермінувати виборчий процес на 30 або 60 днів.

Тим більше, що зараз Верховна Рада — на карантині, а найближче засідання заплановане тільки на 20 жовтня, і воно присвячене проєкту бюджету. І ніяких указів Президента і голосувань у Раді з приводу місцевої кампанії не передбачається,” — зазначив Мокан.

Водночас він наголосив, що на сьогодні перед державою постало інше завдання — забезпечити протиепідеміологічні заходи та безпеку для життя громадян, які масово перебуватимуть на виборчих дільницях.

“На жаль, у Верховній Раді так і не змогли проголосувати відповідний законопроєкт, який розробляли і Центральна виборча комісія, і він уже пройшов головний комітет.

Але я думаю, що в інший спосіб це буде забезпечено. В будь-якому випадку, навіть якщо у виборця буде вища температура, він усе одно матиме можливість проголосувати — для цього створять окремі кабінки, окремі умови. Думаю, що на рівні уряду, ЦВК і самих виборчих комісій усе буде нормально — і вибори пройдуть,” — додав представник уряду в парламенті.