Разом з мостиськими прикордонниками у зону АТО мобілізували єдиного годувальника сім’ї, батька двох дітей Степана Качмарського. Чоловіка мобілізували тоді, коли у нього з дня на день мала народитись третя дитина.

«Усі знали, що у нього має народитись третя дитина, давали гарантію, що він не поїде у зону АТО. Однак потім він подзвонив і сказав, що їх забирають на Схід. Відпустили його лише на одну ніч перед виїздом додому», –  розповідає дружина мобілізованого Марія Качмарська. 

Додамо, вчора, 22 жовтня, Марія Качмарська народила третю дитину – дівчинку. 

Жінка перебуває у декретній відпустці. Каже, отримує в місяць від держави 1000 гривень. Цих грошей катастрофічно не вистачає. 

До слова, поратися по господарству Марія Качмарська також змушена сама.

«Згідно зі ст. 26 України «Про військову службу та обов’язок», передбачається, що чоловік підлягає звільненню із військової служби у зв’язку із сімейними обставинами, а у даному випадку – це народження саме третьої дитини, що виключає його мобілізацію», – пояснює  адвокат Назар Олексюк.

Втім, у  Мостиському прикордонному загоні   повертати Степана  додому не поспішають. Жінці сказали зібрати ряд довідок й вислати їх в  зону АТО. Мовляв, лише після того її чоловік зможе повернутись додому.

 

Джерело: ZIK