Дільничний лікар-педіатр в Білгород-Дністровській дитячій поліклініці хвора на туберкульоз в запущеній формі. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

За даними журналістів, одному з лікарів дитячої поліклініки під час прийому стало погано. Після того, як її оглянули медики, з'ясувалося, що доктор хворіє запущеною формою туберкульозу. Зараз дитячий лікар знаходиться на лікуванні в протитуберкульозному диспансері.

Ситуацію прокоментували головлікар Білгород-Дністровської багатопрофільної лікарні Ігор Десятник і начальник управління охорони здоров'я Тетяна Сибірцева.

 За їх словами, у лікаря було хронічне захворювання легенів, яке дозволило розвинутися туберкульозу у неї особисто. На прийомі у хворого медика побували понад 600 дітей, зараз їм всім необхідно провести туберкулінові проби:

"З огляду на діагноз" туберкульоз ", проведений план заходів, для того щоб попередити подальше розповсюдження цього захворювання у осіб, які контактували з доктором. Виявлено діти, які були в контакті – десь близько шестисот дітей, розроблена програма обстеження підлітків до 14 років. у вівторок ми отримуємо туберкулін, щоб проводити реакцію Манту для проведення моніторингу захворюваності "- розповів І. Десятник.

 Він також повідомив, що якщо буде необхідна терапія, вона буде проводитися після консультації фтизіатра: препарати є в наявності.

 У свою чергу, Т. Сибірцева зазначила, що з 60 дітей першого року життя, які обслуговувалися на ділянці, шестеро не мають вакцинації і тепер знаходяться під пильним наглядом лікарів. За словами чиновниці, спостерігається тенденція, коли батьки нераціонально і не дуже обгрунтовано відмовляються від проведення обстеження:

 "Діти, які відвідують наші школи були в контакті з доктором, підлягають в обов'язковому порядку проведення рентгенологічного та флюорографічного обстеження. І сьогодні ми маємо інформацію від медперсоналу, що є відмови після запрошення на ці безкоштовні медісследованія" – повідомила Т.Сібірцева. Вона закликала батьків не піддавати ризику здоров'я дітей і проводити рекомендовані заходи відповідно до протоколів виявлення і лікування туберкульозної інфекції.