njemcov

Стали відомі нові подробиці справи про вбивство Бориса Нємцова

Замовник вбивства Бориса Нємцова оцінив життя політика в 25 млн рублів, розповіли фігуранти справи.

Невстановлений замовник вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова запропонував виконавцям вбити політика через посередника, пообіцявши 5 млн рублів не на всю групу змовників, як повідомлялося раніше, а кожному з них.

Про це повідомляє в середу газета Коммерсантъ, передає Корупція.Інфо

Враховуючи, що у вбивстві звинувачуються п'ятеро уродженців Чечні, загальна сума, виділена на вбивство Нємцова, могла скласти 25 млн рублів, випливає зі свідчень деяких фігурантів справи, які спочатку вирішили співпрацювати зі слідством.

Адвокат одного з фігурантів справи, Заура Дадаєва, Іван Герасимов повідомив, що йому нічого не відомо ні про мотив злочину, ні про суму можливого замовлення. Хоча, за його словами, слідство вважає злочин саме замовним.

Захисник зазначив, що від свідчень його клієнт не відмовлявся. "Закон дозволяє адвокату займати позицію, відмінну від тієї, якої дотримується його клієнт", – сказав Герасимов. Наприклад, у тих випадках, коли є підстави вважати, що обвинувачений міг обмовити себе. Тому, зазначив адвокат, зараз він продовжує збирати докази невинності Дадаєва, у тому числі про наявність у нього алібі в день вбивства Бориса Нємцова

Борис Нємцов був убитий увечері 27 лютого на Великому Москворецькому мосту в безпосередній близькості від Кремля. За підозрою в причетності до вбивства раніше були затримані, а потім заарештовані п'ятеро людей.

За даними слідства, ймовірним убивцею Нємцова є Заур Дадаєв – колишній заступник командира чеченського батальйону МВС "Північ". Раніше представники слідства заявляли, що він уже зізнався у скоєнні злочину, однак правозахисникам Дадаєв повідомив, що не вбивав опозиціонера.

За словами Дадаєва, його змусили дати свідчення з визнанням провини в обмін на звільнення його товариша Руслана Юсупова. Під час візиту членів Громадської спостережної комісії в СІЗО він також поскаржився на жорстоке поводження після затримання.