Глава Міністерства внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що прикордонники не мають права перевіряти транспорт, що належить дипломатичним представництвам.

Про це він сказав, коментуючи інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про те, що українського суддю Миколу Чауса вивезли з країни на автомобілі з дипномерами.

На одному з телеграм-каналів у понеділок з’явилася інформація про те, що Чауса вивезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України в Кишиневі. Цей автомобіль нібито виїхав через “зелений коридор”, уникнувши перевірки на кордоні.

Войку зазначив, що у диптранспорту особливий статус, і відповідно до міжнародних угод прикордонники та митники не мають права його перевіряти.

Як раніше повідомляв глава МВС, відомству вже вдалося встановити особи частини організаторів викрадення Чауса і затримати одного підозрюваного.

Також поліцейські виявили три автомобілі, на яких було скоєно викрадення Чауса, встановили маршрут, яким їхали злочинці, і коло підозрюваних. Це іноземні громадяни, які виїхали з Молдови в Україну. Вони приїхали в Молдову починаючи з 23 березня, в тому числі і в день викрадення 3 квітня.

Як зазначив Войку, інформацію про цих людей ретельно перевіряють. На сьогодні держустанови, за словами міністра, отримали кілька відповідних доказів по справі, в тому числі відеозаписи, документи та відбитки пальців.

Водночас Войку підкреслив, що він багато в чому покладається на плідну співпрацю з правоохоронними органами України.

В той же час, з’явилися відомості про те, що викрадений в Молдові екс-суддя Чаус вже доставлений в Україну, а також про те, що ця спецоперація була проведена за погодженням з Офісом президента, пишуть журналісти видання Клименко тайм, далі думка редакції Клименів в оригіналі:

Ці повідомлення, безумовно, потребують офіційного підтвердження – і поки не дуже зрозуміло, чому його досі немає. Вже кому-кому, а верхівці президентської влади має бути кришталево ясно: скандал з викраденням людини в чужій державі здатний привести до неприємних наслідків.

Глава МВС Молдови Павло Войку вже заявив, що Миколу Чауса, викрали іноземці, які «перетнули кордон з Україною».

Треба віддати належне: МВС Молдови оперативно включилися в розслідування, і їм вдалося встановити особи деяких організаторів викрадення Чауса,

Що ж, справа упіймання злочинця, оголошеного в міжнародний розшук, сама по собі добра. Але вона, як завжди, ховається в деталях, а ось деталі цієї справи виглядають дуже неприємно для нашої країни.

Сумний і той факт, що те, що трапилося неминуче призведе до серйозних проблем у взаєминах з Молдовою.

При тому, що новообрана Майя Санду настільки перейнялася ідеями щирої молдавсько-української дружби, що навіть свій перший візит зробила саме в Київ, її власне становище всередині країни поки ще важко назвати стійким. Багато персон в тамтешній владі ще сильно орієнтовані на екс-президента Додона, та й перевагу Санду при голосуванні на виборах важко назвати вирішальною. Тому скандал з викраденням Чауса цілком можуть використовувати проти президента Молдові, причому незалежно від того, чи була сама Майя в курсі справ, і давала вона свій дозвіл на проведення спецоперації. Мабуть, для неї навіть було б краще, якщо виявиться, що викрадення влаштували «втемну», інакше кримінальне переслідування може загрожувати вже їй самій.

Але і в цьому випадку проблем не уникнути: на настільки безпардонні дії Києва президент Санду просто змушена буде відреагувати, причому жорстко і однозначно (іншої реакції суспільство просто не прийме). Вона вже назвала неприпустимим сам факт, що в її країні викрали екс-суддю. А значить, теплим відносинам між Молдовою і Україною неминуче буде завдано серйозної шкоди, яка надовго здатна дискредитувати ті самі «домовленості про стратегічне партнерство», про які так урочисто було заявлено в січні.

При цьому дуже показово, що з обвинуваченнями на адресу керівництва країни виступили і прихильники Петра Порошенка, яким, очевидно, вже зараз потрібно готувати захист від звинувачень на адресу екс-президента в тому випадку, якщо показання Чауса будуть покладені в основу кримінального переслідування «сивочолого гетьмана». Адже якщо буде доведено, що втеча судді-хабарника в сусідню державу здійснювалося за його вказівкою і під його прикриттям (а поки все виглядає саме так), то скарбничка кримінальних справ екс-президента поповниться банальною уголовкою яку вельми важко буде представити як «політичні репресії ». І хоча Порошенко давно не звикати до нових звинувачень, ця «соломинка» цілком може виявитися тією самою, що ламає спину верблюда.

Поки не дуже зрозуміло, як ОП і СБУ планують викручуватися з ними ж створеної ситуації, пишуть журналісти Клименко Тайм.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.