Число врятованих моряків «Москви» склало 58 осіб зі штатної чисельності екіпажу в 510. Про це повідомив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

Також є інформація, що командувач чорноморським флотом РФ адмірал Ігор Осипов заарештований, а такі “збитки настільки важливому кораблю є відчутною ганьбою для ВМФ Росії і багато в чому підніме бойовий дух українців, оскільки на Донбасі насувається більша битва”.

Путіну такий удар під дих від України явно не до вподоби. Варто зазначити, що затонулий в Чорному морі ракетний крейсер “Москва” прикривав з повітря Херсонське угруповання окупанта. Про це в інтерв’ю на YouTube правозахиснику і адвокату Марку Фейгіну повідомив радник глави ОП Олексій Арестович.

За його словами, зараз українські фахівці оцінюють масштаб нових можливостей після потоплення судна.

Зараз наші фахівці оцінюють масштаб нових можливостей після потоплення судна і, можливо, на Херсонському напрямку нас чекають приємні сюрпризи. Крім того, під прапор України перейшло кілька невеликих сіл у Херсонській області. Робота триває…,- повідомив радник голови ОП.

Додамо, що російське “РИА Новости” з посиланням на Міністерство оборони РФ заявило, що крейсер “Москва” затонув після тривалої пожежі на борту, поки його буксирували до Севастополя в штормових умовах.

У Міноборони РФ запевняють, що корпус корабля отримав сильні пошкодження в результаті детонації боєприпасів на борту.

Нагадаємо, 13 квітня стало відомо, що українські військові завдали удару по російському ракетному крейсеру «Москва». Першим про це заявив глава Одеської обласної Військової адміністрації Максим Марченко, заявивши, що флагману російського Чорноморського флоту завдали «дуже серйозні пошкодження» українськими протикорабельними крилатими ракетами Р-360 «Нептун». Пізніше про атаку на “Москву” повідомили інші офіційні особи.