На сьогоднішній день зберігається загроза ракетних ударів на всій території України. Цей та інші фактори можуть означати, що РФ не залишає плани захоплення всієї території нашої країни.

При цьому короткостроковим планом ворога є захоплення східних регіонів України. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла заступник міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, зараз триває гаряча фаза війни та російські окупанти намагаються зміцнитися на певних рубежах. Водночас, ворог продовжує бомбардувати всю територію країни.

“Наразі йде гаряча фаза війни. Це треба розуміти. І сьогодні ще рано говорити про якісь результати, оскільки сьогодні по всій території України існує загроза ракетних ударів. Крім того, слід розуміти, що сьогодні здійснюються ракетні удари по Запорізькій, Харківській, Донецькій області. І ворог намагається зміцнитись на географічних рубежах Донецької та Луганської області”, – повідомила Маляр

Також заступник міністра оборони наголосила, що Росія використовує територію Білорусі та невизнаної так званої “Придністровської республіки” для підготовки до ведення боїв. Там ворог, зокрема, накопичує техніку та перекидає війська.

“Вони стягують потроху свої війська навколо кордону, вони концентрують техніку, готують територію Білорусі до можливих ударів, і у них ведеться, ми бачимо рух та підготовка на території так званої невизнаної республіки Придністров’я на території держави Молдова. Тому сьогодні російська армія в активній фазі приготування “, – розповіла Маляр.

Варто вказати, що як повідомляє наближений до офісу президента телеграм канал Вертикаль, армія підготувала все необхідне для ракетного удару по Придністров’ю, а саме по аеропорту Тирасполя, куди можуть у найближчому майбутньому розпочати вивантажувати техніку та солдатів для посилення контингенту у Придністров’ї під можливі дії у Вінницькій та Одеській областях. Аеропорт буде знищено у разі посадки літаків.

Нагадаємо, на території Білорусі зафіксували переміщення російської колони. Вона налічувала близько 30 одиниць техніки. Рухалася колона російських окупантів у напрямі російського Смоленська.

За словами  Ганни Маляр, наступ росіян може бути дуже масштабним. Про це теж вона заявила в ефірі національного телемарафону.

“Вони не тільки концентрують своє озброєння, військову техніку, особовий склад, але й готують медичну інфраструктуру для допомоги пораненим. Накопичують провіант, повністю готують територію Білорусі для завдання можливих ракетних ударів”, – сказала Маляр.

Також країна-окупантка перекидає війська та “дещо змінює стратегію”. Зокрема, військові РФ намагаються вишукувати слабкі місця в Україні, “щоб по них вдарити”.

Представниця Міноборони також розповіла, як Росія може відповісти на потоплення українськими ракетами крейсера “Москва”. Вона наголосила, що “російська армія мстива”, і зазначила, що частину так званої “спецоперації” на території України Кремль “проводить емоційно”.

Маляр додала, що, дуже ймовірно, такі рішення ухвалює не військовий, а цивільний – тобто російський диктатор Володимир Путін.

“Тому що іноді немає військової доцільності в тому, що робиться. Водночас росіяни й так ведуть активну фазу війни проти України і гатять по всьому сходу ракетами. Що вони можуть ще зробити, якщо вони й так ведуть війну?” – підсумувала вона.