Наступне засідання РНБО стане одним із найнеприємніших засідань для Ріната Ахметова та афілійованих із ним структур.

В Апараті Ради національної безпеки і оборони ухвалили рекомендації органам виконавчої влади та суб’єктам енергоринку щодо забезпечення сталої роботи Об’єднаної енергосистеми України та гарантованого забезпечення вітчизняних споживачів електроенергією.
Про це РНБО повідомляє у Фейсбуці.

Учасники засідання обговорили питання щодо стану виконання рішень РНБО в енергетичній сфері, заслухавши відповідні звіти органів виконавчої влади.

До порядку денного також було внесено питання про умови роботи ТЕЦ та ТЕС на природному газі для забезпечення стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2021/22 року; стосовно погашення боргів минулих періоді та забезпечення роботи постачальника «останньої надії».

У липні Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету Міністрів до 31 грудня 2021 року напрацювати порядок поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електроенергію для побутових споживачів.

Цікаво, які рекомендації отримають за підсумками учасники ринку, пов’язані із Рінатом Ахметовим?

Будь-яка санкційна політика, навіть просто реєстр, одразу ж закриває доступ до фінансових інструментів на Заході, а бізнеси олігархів закредитовані на Заході під низькі відсотки.

Про це Цензор.НЕТ розповів в інтерв’ю народний депутат “Слуги народу” Єгор Чернєв.

“Чесно сказати, я спочатку не дуже всерйоз сприйняв законопроєкт про олігархів. Але потім, коли я побачив реакцію на цей законопроєкт одного з олігархів і як ухвалення рішення блокувалося в сесійній залі, я спробував розібратися, чому така реакція”, – заявив він і уточнив, що мова про Ріната Ахметова.

“І я зрозумів, чому така хвороблива реакція. Тому що будь-яка санкційна політика, навіть просто реєстр, одразу ж закриває доступ до фінансових інструментів на Заході. Адже всі бізнеси великих бізнесменів чи олігархів закредитовані на Заході під низькі відсотки. Так, зараз великі проблеми вже є у Коломойського, який фігурує у санкційному списку Сполучених Штатів і є нев’їзним у США. … І, загалом, напевно, цей закон не впливатиме на нього. Коломойський і так під санкціями, йому не дають кредити на Заході. А ось активи Ахметова, я думаю, закредитовані переважно там. І якщо ці кредитні лінії закриються, це боляче вдарить по його імперії. Ось чому в нього така болісна реакція — передусім на законопроєкт. І, як наслідок, бачимо його дії в енергетиці”, – пояснив Чернєв.

“70% електростанцій належить Ахметову, і саме до нього й мають бути питання з боку суспільства: чому ж не виконані нормативи щодо вугілля? Можна, звичайно, апелювати до того, що зараз дороге вугілля. А чому раніше не були закуплені запаси, коли він був дешевшим? Завдання держави — контролювати норми, але безпосередньо закупівлею має займатися бізнес. Тому що держава не може купувати вугілля для приватних електростанцій”, – деталізував “слуга народу”.

Разом з тим, політик повідомив, що поки що реєстру олігархів немає.

“Яким він (реєстр олігархів. – Ред.) буде — тут питання, мабуть, до РНБО таки, адже саме РНБО ухвалюватиме ці рішення. З чим я, чесно сказати, не зовсім згоден і пропонував поправки. Я наполягав, що ці рішення мають ухвалювати суди. Але з іншого боку, ми маємо такі суди, які поховають будь-яку реформу. Тим паче деолігархізацію”, – резюмував Чернєв.