У кулуарах пішли чутки, що в Офісі Президента мають намір підняти ставки у торгах із ПФГ і цього тижня готують РНБО.

Санкційний пакет проти активів Ахметова давно готовий і лежить на столі біля Зеленського. Чекають лише відмашки.

Якщо санкції таки ведуть, то назад дороги вже не буде”, – пишуть анаонімні телеграм-канали.

Тепер можна сказати, що протистояння найбагатшого українця — олігарха Ріната Ахметова із президентом Володимиром Зеленським перейшло у гарячу стадію. Першому не подобається те, що його можуть занести до реєстру олігархів, а другому політична та медійна підтримка мільярдером його опонентів.

Про перехід до активних дій свідчить й фото розміщене в інстаграмі Дмитра Гордона.

На ньому всі учасники фото тримають зброю, а сам журналіст стоїть поряд з Шустером, Аваковим, лікарем Комаровським, та Гройсманом.

Викладено воно з недвозначним підписом:

“Так, це саме те про що ви подумали”. Чи всі подумали про новий політичний проект на підтримання Ахметова, Гордон вирішив не уточнювати.

Примітно, що відбувається це на фоні того, що майже всі учасники фото так чи інакше світилися на ресурсах олігарха та останнім часом запам’яталися активною критикою влади.

Раніше медіаактиви Ахметова утримувалися від критики й навіть уникали болючих для Зеленського тем. Але тепер ситуація змінилася. Зі студії “Україна-24” майже не виходять критики та опоненти влади.

Особливо показовим було останнє ток-шоу Савіка Шустера. Воно було присвячене розслідуванню Bellingсаt про “злиту” спецоперацію із захоплення “вагнерівців”. Ніхто з команди президента чи його партії до студії не прийшов. Як зазначив ведучий, серед запрошених були: Зеленський, Єрмак, Верещук, Арахамія, а також глави СБУ та ДБР, пишуть vesti.ua.

Тим часом в ОП відмову від участі у програмі прокоментували так:

“Олігархічне телебачення — це лише про монопольне знущання зі слова”, — заявив радник голови ВП Михайло Подоляк, додавши, що ефір програми “модерують під чергову емоційну драму в олігархічних інтересах”.

З іншого боку, можливість виступити отримали всі затяті опоненти ЗЕ. Навіть Яніна Соколова, яка мала особистий конфлікт з каналом, адже її програма, виходила на “Україна-24”, але була терміново закрита у квітні 2020 року після інтерв’ю Гео Лероса, отримала своє слово.

Однак як зазначає телеграм канал Картковий Офіс:

“В Офісі зі сміхом спостерігають за спробами вигнаної з влади, «опозиції», заробити хоч якісь політичні дивіденди на історії, що провалилася, мається на увазі зрив спецоперації з «вагнерівців».

Вам зараз потрібно думати не про ультиматуми та «імпічменти», а про абсолютно пропорційну відповідь, яку ви отримаєте найближчим часом, деякі вже цього тижня.

Зараз не весна, звичайно, але деякі сорти злодіїв можна й узимку садити”.

Такі заяви від наближених до офісу президента телеграм каналів можуть свідчити про те, відповідь Зеленського вже готується.

Втім, медіавійна це лише наслідок. Як вважають політологи, конфлікт спалахнув ще кілька тижнів тому після підписання президентом закону про деолігархізацію.

“Ахметов сприйняв це як публічне приниження”, – вважає політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Річ у тім, що потрапляння Ахметова до реєстру олігархів створює проблеми для співпраці з банками та залученні нових кредитів.

І насамкінець — конфлікт підігрівають проблеми в енергетиці, зокрема зеленій підвищення тарифів на залізничні перевезення, а також перегляд тендеру на користування напіввагонами.