Втеча російських окупантів на Херсонщині супроводжувалася болючим ударом для української транспортної інфраструктури. За минулу добу було знищено відразу сім мостів, включаючи чотири через Дніпро.

Такими даними поділилися журналісти CNN у своєму великому матеріалі про звільнення Херсона. Репортери послалися на супутникові знімки компанії Maxar Technologies. На них видно сім зруйнованих мостів, які ще добу тому були цілі або частково пошкоджені.

“Серед зруйнованих мостів — автомобільний і залізничний, які знаходяться на греблі в Новій Каховці. Вода витікає з трьох шлюзових воріт на найважливішій греблі, яка перекинута через Дніпро. Неясно, як було завдано згаданий збиток [дамбі] неподалік від західного берега. Місцеві Telegram-канали повідомили в четвер увечері про звуки вибухів навколо греблі”, — написали журналісти.

Репортери припустили, що ЗСУ не взяли під контроль греблю. Вони також згадали про колосальний збиток для регіону в разі прориву дамби на Дніпрі.

Журналісти також відзначили руйнування Антонівського мосту — головної автомобільної артерії через Дніпро в Херсонській області. Його прольоти провалилися у воду ще до повного відступу окупантів з правого берега.

Захисники успішно деокуповують Херсонську та Миколаївську області. Ймовірно, вони не планують форсувати Дніпро.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов. Він зазначив, що форсування водойм – це важка воєнна операція.

“Якщо форсувати неподалік противника, то будуть величезні втрати. Артилерія й інші засоби можуть атакувати. Згадайте форсування Дніпра у 1943 році”, – сказав Жданов.

За словами військового експерта, правий берег Дніпра високий і для нас це гарантія того, що росіяни не формуватимуть ріку. З іншого боку, захисникам також проблематично.

Проте є перевага, що тепер нашими вогневими засобами покриваємо до 70 кілометрів від Дніпра в глибину оборони російських військ. І можна спокійно вражати вогнем російські війська на лівому березі Дніпра, – зазначив Жданов.

Що стосується визволення лівобережної України, то, як розповів Жданов, є різні варіанти. Однак зараз їх не варто прогнозувати. Згодом Генштаб все повідомить.

Контрнаступ Збройних сил України на півдні продовжиться. А для подальшого просування необов’язково потрібно форсувати Дніпро.

Про це розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону полковник запасу, речник Генерального штабу ЗСУ в 2014-2017 роках Владислав Селезньов.

Він зазначив, що Сили оборони України не підуть на заморожування лінії фронту. Водночас Селезньов вважає, що лінійного контрнаступу з форсуванням річки Дніпро не буде, оскільки це призведе до великих втрат серед військових.

Те, що на півдні нашої країни контрнаступ буде продовжуватися, – це очевидно. Де саме – це державна таємниця, і думаю, що певною мірою це буде і несподіванкою для ворога.

Експерт також зазначив, що після деокупації правого берега Дніпра на Херсон та північ Херсонщини чекають “дуже непрості часи”. Йдеться про стабілізаційні дії: знищення російських диверсійно-розвідувальних груп та розмінування.

– Хоча окупанти заявляють про те, що нібито всі до останнього перемістилися з правого на лівий берег Дніпра, але ж ми розуміємо, що як завжди російські посадовці брешуть. Тому на території правобережжя ще перебувають чимало російських окупантів, у тому числі представники ДРГ, які потребують того, щоб українські Сили оборони їх знайшли та ліквідували, – заявив Селезньов.

Він додав, що також потрібно буде провести значні роботи з розмінування територій.