Кабінет Міністрів планує в 2021 році отримати від приватизації 12 млрд гривень. На продаж виставлять ряд підприємств.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час засідання уряду 23 грудня.

“Це п’ять теплоелектроцентралей, три обленерго, завод” Більшовик “, Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія,” Президент-Готель “, – сказав він.

Як зазначив Шмигаль, “приватизація – це серйозний удар по корупції та інтересах тих ділків, які звикли заробляти на державних підприємствах. У 2021 року ми хочемо, щоб процес приватизації прискорився”.

За його словами, “посли країн G7 так само підтримують уряд на шляху прозорої і вигідної для держави приватизації”.

Ось що з цього приводу думають “Клименко-Тайм”.

“Тепер пройдемося по пунктах, чому нинішній підхід до приватизації нас взагалі не радує.

Перше – стабільність на фінансовому ринку, якої чекали – ні, вона не повернулася. Світ, по суті, занурений в невідомість. І логічно припустити, що зараз не час для вигідного продажу підприємств, скажімо так, в інтересах України. Для невигідного – так, саме час. “Для підтримки штанів”. Але тут ми вже йдемо до іншого питання – ситуації економіки країни в цілому, особливо в питанні зовнішніх боргів.

Друге – 12 мільярдів гривень від приватизації в рамках України – це ніщо. Це навіть менше одного мільярда доларів з урахуванням нинішнього курсу. Безумовно, розпродаж знижує навантаження на бюджет, але сама по собі вона не дасть видимого прогресу в економіці. Скажемо більше, якщо вдарити по скрутках, конвертаційних центрах і махінаціях на кордоні – можна отримати куди більше, нічого не продаючи.

Третє – “Серйозний удар по корупції” через приватизацію – це щось з області фантазій Шмигаля. Не потрібно глибоко копати, у нас є показовий приклад – приватизація спиртозаводів, в якій є все – і схематоз, і корупція т.д.

І дещо ще з заяв Шмигаля. Він похвалився, що Мінфін зміг залучити 73 млрд гривень на аукціонах ОВДП. Вчора ми отримали 22 млрд гривень, а тижнем раніше було отримано 51,44 млрд гривень від розміщення паперів в гривні та інвалюті.

Просто нагадаємо, що “мильна бульбашка” під назвою ОВДП – це боргові зобов’язання, які доведеться повертати. Середня прибутковість від ОВДП у гривні становить від 10%. Більш того, раніше Шмигаль розповів “Кореспонденту” про якийсь “Плані Б” – коротко- середньострокові позики під 10-13%. Тобто просто космічні відсотки. В яких і полягає весь “успіх” випуску наших ОВДП. Вони “сміттєві”, але з хорошими відсотками. Чому б і не ризикнути. А коли вкладають ще й ті, хто знає коли їх вчасно вивести з країни – так це взагалі довгостроковий доїльний апарат і робота всього народу на відсотки для спритних фінансистів. Запитайте у Петра Олексійовича, він знає як це працює.

Загалом, шикарні економісти. Кабмін зламався, Шмигаль і його спічрайтери – також “.