За кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення в Україну в російській армії обговорювалися сценарії можливого ядерного удару по Німеччині.

Про це пише Die Welt із посиланням на свої джерела.

Таких висновків дійшли західні спецслужби, які перехопили розмову росіян під час планових маневрів флоту РФ у Балтійському морі наприкінці минулого року.

Зазначається, що в радіоповідомленні військових йшлося про ядерні удари за трьома цілями: Берліну, авіабазі США в Рамштайні та авіабазі Бюхель, де Штати зберігають ядерні бомби. Експерти з безпеки по-різному оцінили цю інформацію.

Частина вважає, що використання ядерної зброї зазвичай обговорюється і тренується на військових навчаннях — це траплялося і під час маневрів НАТО. Такі розмови не завжди становлять реальну небезпеку. Однак, на думку інших, росіяни могли знати, що їх прослуховують, тому навмисно заговорили про ядерний удар, щоб залякати противників і розпалити страх на Заході.

Навіть не зважаючи на це, Канцлер Німеччини Олаф Шольц не поспішає передавати танки Україні, бо уряд враховує позицію тих громадян Німеччини, які виступають проти антиросійських санкцій і поставок зброї Києву.

Шольца цитує Welt.

За його словами, Німеччина круговими поставками досягла того, що Чехія, Словенія, Словаччина та Греція вже поставили Україні понад 100 радянських танків. Українська сторона може їх використати одразу, оскільки має для них необхідні запчастини та боєприпаси.

“Але факт залишається фактом: питання про те, яку зброю ми постачаємо, ґрунтується на дуже чіткому принципі – не діяти поодинці… Моє враження від розмов з громадянами: від 20 до 30% не погоджуються ані з політикою санкцій, ані з постачанням зброї. Серед них виборці практично всіх політичних напрямів – ХДС/ХСС, ВДП, “зелених”, а також СДПН. Я сперечаюся з тими, хто сумнівається, і пояснюю причини наших рішень”, – зазначив Шольц.