США не втручатимуться у те, як саме Україна розпоряджатиметься отриманими від них установками HIMARS. Командування ЗСУ самостійно вирішуватиме, як далеко з них стріляти.

Про це 2 червня заявила новопризначена пані посол США в Україні Бріджит Брінк на брифінгу у Києві, повідомляє 24 канал.

За її словами, ракетні артилерійські установки HIMARS входять до одинадцятого пакета збройної допомоги України на суму 700 мільйонів доларів, акт про надання якого 1 червня підписав президент Байден.

«Насамперед це має допомогти Україні досягти більшої точності в ураженні цілей ворога, а також отримати артилерійське озброєння з більшою дальністю, ніж є зараз», – сказала Брінк.

Також пані посол зауважила, що адміністрація Байдена й далі ухвалюватиме пакети збройної допомоги нашій державі. Яку саме та скільки зброї надаватимуть США – залежатиме від потреб України та перебігу бойових дій. Це уточнюватимуть на консультаціях між американською владою та військово-політичним керівництвом України.

Додамо, що  у ЗМІ з’явилася інформація, що Україна отримає 4 системи HIMARS від США. Насправді таких установок буде 8, і це постачання не в рамках ленд-лізу, а грантовий проєкт підтримки.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він також зазначив, що цих систем вистачить на одному із напрямків, аби вирівняти ситуацію – наприклад, у напрямку Сєвєродонецька.

«За умови грамотного використання, можливо, ці HIMARS дозволять ліквідувати той виступ, що ми бачимо на карті у зоні Сєвєродонецька», – каже експерт.

За словами Жданова, питання щодо можливого оточення наших сил в цьому районі поки залишається відкритим, хоча шанси на це малі.

“Якщо ці системи дійдуть до нас найближчим часом, то це нам справді допоможе. Для формування кількох реактивних батарей, систем HIMARS потрібно бодай декілька сотень”, – пояснює військовий експерт.

Якщо у нас буде потрібна кількість такого озброєння, то це може вплинути на хід бойових дій по всій лінії фронту, додає Олег Жданов.