Останнім часом дедалі частіше на тимчасово окупованому українському півострові вибухають і горять військові аеродроми, склади. Раніше Путін погрожував у разі спроби звільнення Україною Криму мало не ядерною зброєю. Але наразі він майже нічим не відповідає на так звану “бавовну” у Криму. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю українському виданню. 

А Росія і не може відповісти. Для того щоб дати “жорстку відповідь” на “бавовну” у Криму, треба визнати, що все це відбувається завдяки Україні. Вони не можуть цього визнати. Тому що таке визнання може для Путіна означати поразку. Він же казав, що Крим — це святиня, це скрєпи. Хіба може Україна обстрілювати святиню? Російське суспільство такого зізнання не зрозуміє. Це виходить, що Путін офіційно визнав би, що не може захистити “святиню”? Для Путіна це буде політичною катастрофою, – зазначив експерт. 

Відповідаючи на запитання, якщо Україна піде звільняти Крим, в Росії все одно замовчуватимуть цей факт, Жданов заявив наступне: “Відверто кажучи, не знаю. Річ у тім, що Путін загнав себе в глухий кут, оскільки сьогодні в Росії править не він, а ідеологія, яку він творив 20 років. Путін навіть мобілізацію у своїй країні оголосити не може, тому що російське суспільство вважає російську армію найсильнішою у світі. Як пояснити суспільству, що потрібно встати з дивана, вимкнути телевізор і йти у військкомат рятувати ситуацію в Росії”. 

Тому, за словами Олега Жданова, Путін і не може визнати, що Україна може знищувати військові цілі у Криму. “Він же казав, що Крим — це непотоплюваний авіаносець. А що виходить? На захопленому півострові регулярні повітряні тривоги, якась “бавовна” невідомого походження…”, – зазначив експерт. 

Водночас, інший військовий експерт, а заразом полковник Збройних сил України в запасі і військовий льотчик-інструктор Роман Світан поділився своїми думками щодо того, яка доля чекає на окупований Крим найближчим часом.  

За словами військового, вже зовсім скоро у Криму з’явиться багато “бавовни”. Зараз українські ракети б’ють по Саках, а незабаром будуть вибухи на складах у Джанкої. 

Світан впевнений, що зараз у ЗСУ ухвалюються рішення щодо завдавання ударів. І вже скоро Україна, ймовірно, зможе бити по Криму з тактичного ракетного комплексу ATACMS. 

Найближчим часом будуть завдані удари по інших частинах нашого українського Криму… На “Рамштайні” нам, найімовірніше, все-таки передадуть ATACMS. Вони, може, у нас вже і є, просто ми їх не використовуємо. Нам або їх передадуть, або дозволять їх використовувати. Я думаю, і ATACMS також підключаться до роботи по Криму, по знищенню військової інфраструктури. Я думаю, першим будуть застосування по Кримському мосту, по з’їзду в бік Керчі,  заявив військовий експерт. 

На думку Світана, по Кримському мосту прольоти приблизно однакові по завантаженості і закладці, як по Антонівському мосту. По мосту в Херсоні б’є або артилерія, або HIMARS. А в ATACMS бойова частина значно більша сильніша за вибуховою потужністю. І “прихід” такої ракети буде явно помітний. Вистачить 10 ракет, щоб знести проліт і знищити з’їзд, вважає експерт. Тобто фактично, Кримський міст можна буде розбити одразу. 

Це не ракета М-31… Це різні ракети, з різними бойовими частинами…,  додав Світан і зазначив, що після ударів з ATACMS міст буде знищений фактично відразу.