Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чи можуть ЗСУ завдавати ударів по території Росії у відповідь на масштабні ракетні атаки, наприклад – по території Бєлгородської чи Курської областей.

Експерт наголосив, що існує поняття “легітимних цілей”.

“Якщо ракетні війська стоять на території Росії і завдають ударів по нашій території – то це вважається легітимною ціллю, і ми маємо повне право завдавати вогневе ураження цієї цілі”, – каже Жданов.

 За його словами, щоб це зробити, потрібно віддати наказ військам про завдання удару на території противника.

“Хто віддає такий наказ – Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський. Коли це питання раніше піднімали, я казав: потрібне політичне рішення для таких ударів. Буде воно, чи ні – наразі його немає”, – сказав експерт.

Жданов резюмував, що Україна дійсно може завдавати удари по території РФ всіма доступними засобами на всю глибину досяжності. Але наразі не робить цього через політику наших країн-партнерів, які бояться, що такі дії ще більше спровокують Путіна, зокрема – на ядерний удар.

Зазначимо, що ще декілька днів тому президент Володимир Зеленський заявив під час відеоінтерв’ю Інституту Лоуї в Австралії, що міжнародна спільнота та країни-члени Північноатлантичного альянсу (НАТО) ще до 24 лютого мали переглянути порядок та передбачити превентивне застосування ядерної зброї у разі загрози застосування рф цього виду озброєння.

 «Що має робити НАТО? Виключити можливість застосування росією ядерної зброї. Але, що важливо, я ще раз звертаюся до міжнародної спільноти, як це було до 24 лютого: превентивні удари, щоб вони знали, що з ними буде, якщо вони застосують, а не навпаки, чекати ядерних ударів росією, щоб потім сказати: «Ах, ти так? Ну, ось тримай від нас!», – підкреслив Зеленський.