Війна з Ахметовим спонукала владу до створення власного медіахолдингу. Банкова чітко артикулювала проблему – найпотужніші медіа в Україні належать олігархам, і взялась її вирішувати.

Під час своєї підсумкової річної пресконференції президент Володимир Зеленський поскаржився на те, що у влади нема власних медіа, пише журналіст Главкому Павло Вуєць.

Глава держави звернув увагу, що проти нього воюють телеканали Ріната Ахметова та Петра Порошенка, які інформаційно нищать всі досягнення влади. Конфлікт дійшов до тієї межі, коли представники команди Зеленського ігнорують «ахметівські» медіаресурси, звинувачуючи їх в маніпуляціях.

Офіс президента наприкінці 2021 року взявся за створення неформального медіахолдингу, який буде «підсвічувати» провладні ініціативи в позитивному ключі. Конкретні кроки в цьому напрямку вже зроблені – динамічний, але вже скандальний рестарт архаїчного телеканалу «Рада», переорієнтація каналу «Дом», який спочатку мав мовити на окуповані території, а тепер – на всю Україну.

Рейтинги цих каналів, звісно, не співставити з показниками, наприклад «плюсів», які, вочевидь, симпатизують владі, але тут працює технологія «зернятко до зернятка». Тим більше, що в «Раду» та «Дом» непотрібно особливо вкладатися – ці телеканали існують за бюджетний рахунок.

Але на днях до цього потенційного пропрезидентського «пулу» додався ще один телеканал – цього разу приватний. Мова про не надто великий та відомий «4 канал», який до цього асоціювався з екснардепом зі Львова Дмитром Добродомовим.

Новим власником цього мовника став не надто розкручений нардеп від «Слуги народу» Олексій Ковальов. Це одразу спровокувало розмови, що цей діяч є всього лише зіц-покупцем. Подібні історії на українському медіаринку не є чимось новим: свого часу ексрегіонал Володимир Макеєнко стверджував, що він є власником телеканалу «Прямий», хоча було очевидно, що за цим проєктом стирчать вуха Петра Порошенка. Що згодом і підтвердилось.

Ковальов прозвітував про купівлю «4 каналу» фактично пресрелізом. Він зазначив, що намагається зробити канал потужнішим та популярнішим та вивести його в лідери серед інформаційного мовлення. Новий власник зауважив, що більшість телеканалів обслуговують господарів, чим завдають шкоди державі, і пообіцяв, що його медіа буде рівновіддаленим від політичних та олігархічних груп.

При цьому депутат наголосив, що канал «має бути більш чітко спрямований на посилення об’єднавчих процесів в українському суспільстві». Не зовсім зрозуміло, як такі побажання корелюються з обіцянками нового власника не впливати на редакційну політику. Ковальов заперечив, що до купівлі каналу доклав руку Офіс президента і запевнив, що придбав його за кошти родини задля побудови власної політичної кар’єри.

Співрозмовники в Офісі президента запевнили «Главком», що Ковальов діє з власної волі – Банкова нібито не має стосунку до цих оборудок. Але якщо це і так, зрозуміло, що такий ресурс у кишені нардепа може згодом додатково капіталізувати його фігуру всередині «Слуги народу».

До речі, Центр Разумкова та Фонд імені Кучеріва 17-22 грудня провели соцопитування, заміряли президентський рейтинг наших політиків.

За результатами цього опитування виходить, що Порошенко нібито може пройти до другого туру – його тоді готові підтримати 22,6% опитаних, тоді як Зеленського – готові підтримати 23,2% опитаних. Але при цьому з Зеленського, які визначилися, готові підтримати 49,9% опитаних, а ось Порошенко – нібито 51,2% опитаних.

«Порохоботи» вже вчепилися за цю тезу – мовляв, їхній лідер нібито переможе Зеленського на наступних виборах президента. Але, здається, вони тут переграли самі себе, – повідомляє телеграм-канал “Вертикаль”.

Адже, наприклад, за результатами того ж таки опитування, якщо у другий тур раптом вийдуть Порошенко та Разумков, то переможе Разумков з рівнем підтримки 61% серед тих, хто визначився.

Словом, цифри у цьому соцопитуванні – «натягнуті» з урахуванням побажань олігархічних замовників. Таке посилення переговорних позицій із Банковою. Обговорювати там особливо нічого.