Російські окупанти шоковані наступом Збройних сил України. Коли наші захисники заходять на звільнені території, вони бачать чимало трупів росіян, втрати країни-агресорки величезні. 

Про це Гайдай розповів на своїй сторінці в Telegram. 

За його словами, окупанти намагаються укріплюватися, проте усі їх спроби захищатися марні. Окупанти закопують техніку та намагаються збільшити свої сили за рахунок “мобіків” – нещодавно мобілізованих росіян.  

“На певних ділянках фронту, там, де вже пройшли наші захисники, то навіть вони здивовані, тому що дуже багато загиблих окупантів. І вони кажуть, що, по великому рахунку бої йшли, бої потужні, але іноді таке враження, що, можливо, працювали якісь загородзагони”, – зазначив Гайдай. 

Загороджувальні загони можуть використовуватися для того, щоб не давати втікати рашистам з поля бою. Так РФ намагається втримати тимчасово окуповані землі, але нічого їм не допоможе.  
 
Крім того додає страху для окупантів і те, що Луганщину хтось постійно всіює “бавовною”. Зокрема 2 жовтня в Нижній Дуванці біля Сватового на окупованій Луганщині пролунав вибух, внаслідок якого загинули окупанти-буряти. 

“Сьогодні в Нижній Дуванці біля Сватового буряти розлетілися і висять шматками зараз на деревах. Щось вони там знову палили не там, де треба, чи там, де треба. 

Настрої панічні. Вони там в шоці від швидкості наступу українських військових”, – зазначив Гайдай. 

Якщо зіставити усі ці факти та успіхи ЗСУ на фронті , є ймовірність, що деокупація Луганської області розпочнеться найближчим часом.

Українські військові продовжують просуватися та звільняють населені пункти від російських окупантів, хоч це дуже важка робота. Є укріпні райони, які війська РФ забетонували на лінії розмежування з територією, яка була окупована з 2014 року, тому це не буде легкою прогулянкою, важко дається деокупація кожного населеного пункту, зазначив  

“Я впевнений, що деокупація Луганської області розпочнеться найближчим часом… Я сподіваюсь, що уже найближчим часом ми розпочнемо займатись відновленням життєдіяльності певних територій саме вже безпосередньо Луганської області і будемо далі просуватись кілометр за кілометром, поки не звільнять наші військові всю Луганську область, в отому числі й ту, яка окупована з 2014 року”, – підкреслив Гайдай.

Тим часом, окупанти та колаборанти схоже розуміють, що незаконно керувати їм залишилось недовго, тож вкотре вдаються до своїх злочинів та продовжують вивозити місцеве населення з територій України. Окупанти кажуть місцевим, що вони там не надовго.  

“Нічого ніхто не робить. Згорнули усі проєкти, навіть маленькі ремонти. Вивозять і документацію, і речі. Я сподіваюся, що Луганщина із задоволенням попрощається з цією нечистю”, – сказав голова Луганської ОВА.

Водночас, нові російські солдати подекуди не встигають навіть стати до бою. Нещодавно на Луганщині невдало “покурив” цілий ешелон новомобілізованих. Відомо, що на фронт прямувала доволі цікава публіка – “військові” з місць позбавлення волі. Внаслідок потужного вибуху знищено приблизно 200 зеків. 

Гайдай наголосив: щойно мобілізована цивільна особа – це абсолютне “гарматне м’ясо”. За два дні або тижні неможливо належним чином підготувати солдата. 

“Психологія, усе на підсвідомості. Коли почнеться обстріл – вони побіжать. Якщо бігтимуть 10 – 15 – 30 – то бігтимуть усі, адже це буде вже “синдром натовпу”. А коли вони тікатимуть – гинутиме набагато більше”, – зауважив Гайдай. Відтак цифра ліквідованих росіян з наступного тижня буде дуже стрімко зростати.