Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк порадив колишньому меру Дюссельдорфа Томасу Ґайзелю поговорити з жертвами російських звірств, щоби переконатися в реальності російських злочинів.

“Колишній мер Дюссельдорфа Томас Ґайзель сумнівається в тому, що Росія скоїла воєнні злочини, і запитує, чи варто довіряти новинам з України. Я думаю, пан Ґайзель може приїхати й особисто запитати в чоловіка, який втратив свою сім’ю в Одесі, батьків зґвалтованої дівчини в Бучі або біженців з Маріуполя”, – написав Подоляк у twitter.

“Зручно заплющити очі й вдавати, ніби нічого не відбувається. Ізолюватися від новин у комфортній бульбашці. Особливо коли ви роками заповнювали кишені російськими грошима”, – додав Подоляк.

За його словами, деяким політикам слід подумати, чи їхнім онукам не доведеться за них просити пробачення.

Раніше колишній мер Дюссельдорфа, член Соціал-демократичної партії Німеччини Томас Гайзель поставив під сумнів масштаби військових злочинів Росії в Україні. Гайзель висловив свої сумніви, що це справді “війна на знищення”, яку Росія веде в Україні.

Про це повідомляє видання Der Westen.

Пост німецького політика отримав назву “Досить, пане Мельник”, що є своєрідною спробою звести рахунки з українським послом, який після обстрілу Одеси обрушився з критикою на Берлін за зволікання з постачанням зброї.

Колишній мер Дюссельдорфа сумнівається, що це справді “війна на знищення”, яку РФ веде в Україні, “як хотів би змусити нас вірити пан Мельник”. Водночас, політик акцентує на тому, мовляв, не можна вірити риториці жертви війні.

Ба більше, навіть попри те, що понад 5 млн мирних жителів вже втекли з України, Гайзель також сумнівається й в масштабах руйнування в окремих частинах країни, а 410 вбитих цивільних у Бучі, на його думку,– недостатньо висока цифра, аби називатися геноцидом.

“Хіба українська риторика геноциду в кінцевому підсумку не баналізує воєнні злочини у Сребрениці, Мі Лаї та Бабиному яру, і, можливо, нічне бомбардування у Дрездені, яке забрало життя 30 000 людей?” – запитує політик.

Не можна не згадати про те, що за Україну вступився політик опозиційного ХДС Рупрехт Поленц, який жорстко розкритикував допис Гайзеля.

“Спочатку Шредер, потім Швезіг, тепер Гейзель. На мою думку, неможливо, щоб провідний політик СДПН, як колишній мер Дюссельдорфа, так коментував би загарбницьку війну Росії проти України”, — наголосив він.

Зауважимо, скандальний німецький ексканцлер Герхард Шредер запевняє, що не шкодує про свою позицію щодо Росії та глави Кремля Володимира Путіна на тлі критики на його адресу. Ба більше, політик закликає зберігати відносини з офіційною Москвою, попри війну.

Колишнього канцлера Німеччини жорстко розкритикували у власній партії за те, що він не дистанціювався від Путіна після початку війни в Україні. Однак політик не збирається визнавати свою провину.

Як повідомляє Spiegel, про це він сказав New York Times.

За його словами, енергетична політика Німеччини останніми десятиліттями призвела до узалежнення країни від російського газу. Він сказав, що здивований зараз бачити запеклі дебати.

“Тридцять років усі погоджувалися з таким станом справ. Але раптом зараз усі кажуть, як було би краще”, – зауважив він.

У свій захист Шредер сказав, що якби він зараз дистанціювався від Росії, то “втратив би довіру єдиної людини, яка може зупинити війну”.

Стосовно злочинів російських військових у Бучі, німецький ексканцлер не вірить, що наказ на таку поведінку військових надійшов напряму від Путіна, а радше від нижчої керівної ланки. На його думку, всі факти потрібно розслідувати.

“Я думаю, ця війна була помилкою, і я завжди так казав… Що треба робити зараз – відновити мир якнайшвидше”, – зазначив Герхард Шрьодер. Він також стверджує, що Путін “зацікавлений закінчити війну, але це не просто”, – висловився Шредер.

Ексканцлер каже, що готовий на ще одну таку зустріч з президентом рф.