Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що Єврокомісія направила урядам ЄС переглянуту пропозицію щодо шостого пакету санкцій проти рф, якою, зокрема, пропонується заборонити транспортування нафти з росії морем, про це Єрмак написав у Телеграмі.

Єврокомісія направила урядам ЄС переглянуту пропозицію щодо шостого пакету санкцій проти рф. Пропонується заборона на морське транспортування нафти з росії. Також з проекту ембарго на російську нафту пропонують виключити нафтопровід «Дружба» через позицію Угорщини. Як пише Bloomberg, члени ЄС поступово припинятимуть імпорт нафти морем, на це можуть дати шість місяців, і нафтопродуктів – на це дадуть 8 місяців. Болгарія може отримати перехідний період до червня або грудня 2024 року, – розповів Єрмак.

За його словами, Єврокомісія також запропонувала обмежити реекспорт російської нафти, яка постачається нафтопроводом в інші країни-члени або треті країни.

Нагадаємо, шостий пакет санкцій ЄС проти Росії досі заблоковано. Він передбачає, зокрема, ембарго на російську нафту. Рішення блокує Угорщина, яка залежить від російської сировини на 43%.

ЄС розглядає можливість грошової компенсації Угорщині за підтримку шостого пакета санкцій проти РФ, який передбачає поступову відмову від імпорту російської нафти.

Тим часом Білий дім розглядає заборону ведення справ із компаніями зі США та країн-партнерів для іноземних покупців російської нафти, які не дотримуються обмежень. Від іноземних компаній можуть вимагати плату за російську нафту за цінами, нижчими від ринкових. Хто купуватиме нафту дорожче, ризикує потрапити під санкції США.