Вибухи у Білгороді: нереально блискуча операція ЗСУ чи провокація Москви.

У Білгороді цього ранку було завдано удару по нафтобазі ударними гелікоптерами Мі-24. Цей удар детально зафіксували численні камери відеоспостереження. У самому ударі відразу росіяни звинуватили Україну.

Про це пише телеграм-канал “Злой одессит”.

Шкода, але це не ми!

По-перше, Україна не могла б відправити свої ударні вертольоти до Росії через те, що їм довелося б пролетіти десятки кілометрів у зоні дії ешелонованого ППО. Тобто, одна справа задіяти авіацію, гелікоптери, а також проводити ракетні удари на тимчасово окупованих територіях по об’єктах супротивника, наприклад як по БДК у Бердянську, де ППО противника має недоліки та вразливості, а зовсім інше відправляти таку легку мету як гелікоптер у зону підвищеного насичення ворожого ППО.

Це не просто безглуздо, а безрозсудно.

По-друге, якби Україна й мала намір здійснити такий удар, то завдавала б його не нафтобазі, а об’єкту військової інфраструктури – склади з боєприпасами, військові частини, бази зберігання техніки тощо.

Отже, що це було?

А було це, швидше за все, імітація удару української сторони по Білгороду, щоб:

По-перше, зірвати переговорний процес, у якому Росія з перших днів перебуває у гранично невигідній позиції. Після цього удару Росія може не лише почати загрожувати ядерною зброєю, яку ніколи не застосує, а й звернеться за допомогою до ОДКБ, що буде особливо ганебно, але їй у її фатальному становищі таке приниження не має значення. Хоча я не впевнений, що ОДКБ відгукнеться.

По-друге, це акт залякування росіян, яким хочуть показати, що російська пропаганда не брехала – українці націоналісти, що націюють, тільки й думають про знищення Росії! Загалом, стара історія з цукром і підірваними будинками набуває нових контурів.

Повторюся, якби Україна і завдавала цього удару, то виключно по об’єкту військової інфраструктури і точно не стала б ризикувати своїми ударними гелікоптерами, які за версією МО РФ все знищені, а застосовувала б високоточну артилерію або ракетне озброєння.

Власне, очевидна провокація, хоча розповісти про блискучу операцію ЗС ЗСУ мені було б куди цікавіше, але я прихильник здорового глузду, а не шапкозакидництва. І якщо російська влада пішла на неї – значить, вона остаточно притиснута до стінки.

Окрім цього, у соцмережах публікують відео з вертольотом над Білгородом. Схоже, Росія дійсно бомбила сама себе.

На відео, що з’являються в інтернеті, видно вертоліт. Російський Ка-52 таких на озброєнні України просто немає.

Також, поки у Білгороді догоряє нафтобаза, місцеві жителі біжать із міста – на АЗС черги.