Якщо громадяни України мають паспорт іншої країни, то не чинять злочину, заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер.

"На зустрічі (голів МЗС України і Угорщини у Нью-Йорку.) міністр закордонних справ України визнав, що в Україні не існує закону, який забороняє громадянам мати паспорт з іншої країни. Крім того, законом не заборонено надання паспорту іншої країни, і не є злочином, коли хтось не повідомив про те, що він також має паспорт іншої країни, – заявив Тамаш Менцер.

Додав, що глава Закарпаття заявив, що "принаймні половина членів парламенту України є подвійними громадянами, і відповідно напад на угорців є неприйнятним".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Також наголосив, якщо Україна вишле угорського консула у Береговому, Будапешт відповість тим самим.

Варто нагадати, що Угорщина звинуватила Порошенка в "розпалювання ненависті" проти закарпатських угорців. Перед тим у зв'язку з фактами видачі громадянам України паспортів Угорщини в Берегові Закарпатської області відкрите кримінальне провадження.

19 вересня в ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України у консульстві Угорщини у Береговому угорських паспортів. Під час отримання паспорта громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині. Крім того, консул пояснює, де необхідно користуватися українським паспортом, а де – угорським.