Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан видав указ про перегляд бюджету країни на 2023 рік, збільшивши дефіцит і залишивши осторонь парламент, який традиційно затверджує фіскальний план. Про це пише Bloomberg, повідомляє “Європейська правда”.

Дефіцит зросте до 3,4 трлн форинтів ($9 млрд) з 2,4 трлн форинтів у первісному бюджеті, який парламент затвердив у червні, згідно з указом, опублікованим наприкінці четверга. Уряд заявив, що це збільшить бюджетний розрив до 3,9% валового внутрішнього продукту, порівняно з початковим цільовим показником у 3,5%.

Доходи і витрати також зростатимуть, чому частково сприяє найвищий у Європейському Союзі рівень інфляції, який, за прогнозами центрального банку, у грудні може зрости до 27% річних.

Цього місяця ЄС фактично призупинив виділення майже 28 млрд євро, призначених для Угорщини, через побоювання з приводу корупції та підриву верховенства закону. Це посилило фіскальний тиск, викликаний зростанням вартості імпорту енергоносіїв і державних субсидій на комунальні послуги після війни Росії проти України.

Кабінет Орбана відреагував на це, затикаючи дірки в бюджеті масштабними податками, зокрема на енергетичні підприємства і банки. Минулого тижня він оголосив про введення такого податку і для виробників фармацевтичної продукції.