зсу

В Україні буде створена єдина база ухильників і дезертирів, завдяки чому ця категорія українців не зможе в майбутньому стати державним службовцем або займати посади в правоохоронній системі. Також дезертири не зможуть оформити кредит, купувати або продавати землю і вести іншу господарську діяльність.
Про це заявляє заступник голови Адміністрації президента України Андрій Таранов, передає Корупція.інфо.

 

«Якщо згадувати ізраїльський досвід, то система передбачає, що солдата не запитують – чи служив він або не служив. Його запитують, в якому підрозділі проходив службу. Система, яку ми закладаємо, передбачає, що колись, через деякий час, якщо люди захочуть працювати в митних, фіскальних органах, автоінспекції, рятувальній службі, у силових і правоохоронних органах, то їм буде поставлено питання: а що ти робив з такого-то періоду по такий? Хворів? Поїхав? Пересидів? Відмазався? Відмінно, ти не підходиш», – заявив Таранов.

 

Чиновник відзначає, що завдяки створенню єдиної бази призовників, ухильників і дезертирів у майбутньому можна буде проконтролювати, щоб ті громадяни України, які ухилилися від служби, не змогли влаштуватися на роботу в правоохоронні органи або у бюджетну сферу. Також президенту на розгляд надійшли пропозиції взагалі позбавити дезертирів і ухильників можливості оформити кредит або вести іншу господарську діяльність.

 

«При створенні єдиної системи призовників, ухильників і дезертирів – це зараз обговорюється – ми підемо далі. Якщо людина є ухильником, то, за пропозиціями керівників районних адміністрацій, запропонованих ними змін в законодавство, він не зможе, наприклад, отримати кредит, купити землю, перереєструвати власність. Це пропозиція голів райадміністрацій висловлювалася на зустрічі з президентом. Відмовився служити в армії у важкий для країни день – ти не зможеш бути державним службовцем або займати посади в правоохоронній системі», – повідомив Таранов.

 

Чиновник зазначив, що сьогодні президент за таким самим принципом розглядає кандидатів на генеральську посаду – претенденту задається питання не про те, був він чи ні в зоні АТО, а скільки «кандидат провів у зоні бойових дій в Донбасі і які результати досягнуті». Зі слів заступника голови АП, якщо виявиться, що людина не виконувала бойових завдань у зоні АТО, то ні на яку «вищестоящу посаду вона призначена не буде. Це навіть не обговорюється.