Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що Комітет Ради з питань нацбезпеки сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту про олігархів. Зокрема, в документі уточнили критерії внесення олігархів до реєстру.

Про це повідомляє прес-служба “Слуга народу”.

За його словами, враховано багато суттєвих положень, які зробили застосування критеріїв цього закону чіткішими, а також унеможливили уникнення внесення до реєстру осіб, які мають значний вплив на економічне та політичне життя країни.

“Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди повинна подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа”, – заявив він.

У законопроєкті, розповів парламентарій, також уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних, зауважив парламентарій.

За його словами, депутати суттєво покращили законопроєкт, і він може стати «ефективним інструментом у боротьбі з впливом олігархів на політичне життя країни».

При цьому Веніславський нагадав, що відповідно до закону про регламент Верховної Ради, після того як профільний комітет проголосував за поправки у редакції, запропонованій комітетом, решта поправок вважаються відхиленими.