3 вересня український глава Володимир Зеленський підписав указ №372 / 2020, яким змінив деякі положення про проходження військової служби в Україні.

Документ вже опублікував на сайті глави держави. Указом президент затвердив, що відпустка військовослужбовців у зв’язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною зараховується в строк вислуги у військовому званні.

Про це повідомляє пресслужба ОП.

“Час перебування військовослужбовця у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відпустці по догляду за дитиною, яка потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною у медичному висновку, зараховується в строк вислуги у військовому званні . Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування”, — йдеться в документі.

Відзначається, що своїм указом Зеленський вніс зміни в положення про проходження військової служби у Службі зовнішньої розвідки, Управлінні державної охорони, Службі безпеки, Збройних Силах, Державній спеціальній службі транспорту, Державній прикордонній службі, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації.

Нагадаємо, призов на військову службу в 2020 році проходить за новими правилами. Відповідно до указу президента, обов’язковому призову на строкову військову службу підлягають особи від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку. Юнаки віком 18-19 років зможуть піти в армію тільки за власним бажанням на підставі особистої письмової заяви.