1448627915_satse_140704

ДП «Обслуговування повітряного руху України» («Украерорух») відмило 11, 7 млн. грн. через контракти з клінінговою компанією «Імпел Гріффін Груп». Гроші були перерозподілені між фіктивними компаніями, зараз за цим фактом ведеться розслідування, повідомив юрист Бюро «ГромЕкс» Павло Калинников.

За даними Вісника державних закупівель, за період 2014-2015 рр. україно-польська клінінгова компанія «Імпел Гріффін Груп» виграла 45 тендерів з прибирання приміщень та інших послуг в різних держкомпаніях на загальну суму 156 млн. грн. Серед замовників послуг підприємства – Київський метрополітен, Міністерство юстиції України, «Київенерго», НАК «Нафтогаз України», Пенсійний фонд, ФДМ, а також ДП «Украерорух».

«До нас надійшла інформація, що в травні 2015 з перерахованих« Украерорухом »740 тис. Грн. «Імпел Гріффін Груп» вивів 200 тис. Грн. (близько 27%) на ТОВ «Сервіс Про», яке має ознаки фіктивності. Згодом з'ясувалося, що в цілому «Імпел» підозрюється в розмиванні не менше 11700000. Грн. через фіктивні підприємства. Зокрема, 17 жовтня 2015 р стосовно посадових осіб «Імпел Гріффін Груп» було порушено кримінальну справу. Керівництву структури загрожує термін позбавлення волі до 3 років за відкати і змови (ч. 1 ст. 364 КК України) », – зазначив П. Калинников.

За даними Єдиного реєстру судових розслідувань, справа стосується обставин тендеру на закупівлю послуг з управління нерухомістю (утримання будівлі та обладнання, поточний ремонт приміщень ДП) протягом 2014-2016 рр.

У тендері брало участь, крім «Імпел», ще дві компанії. Одна з них (ТОВ «Чистий світ фасіліком») була відсіяна з формальних причин, друга (ПП «Август Груп») виявилася підконтрольної «Імпел» і номінально брала участь у кількох тендерах для здійснення маніпуляцій з ціною.

«Змова з центральним офісом ДП« Украеро »вивів« Імпел Гріффін Груп »також на регіональні підрозділи структури -« Київцентраеро »та Львівське підрозділ держ. підприємства, де перемога в тендерах на надання схожих послуг принесла клінінгової компанії бюджет в сумі 16,4 млн. грн. («Київцентраеро» – 14,1 млн. Грн., Львівська філія ДП – 2,3 млн. Грн.) », – Говорить П. Калинников.

При аналізі податкової звітності, слідством було встановлено, що станом на травень 2015 ДП «Украерорух» перерахувало на рахунки «Імпел» 11700000. Грн. Згодом вони були розподілені на підконтрольні клінінгової компанії підприємства ТОВ «КЛИН БЕСТ» і ТОВ «Управляюча Компанія« Служба Комунального Сервісу »(посадові особи зазначених підприємств – колишні співробітники« Імпел »), а в підсумку виведені на фіктивні компанії.

Сьогодні ведеться слідство, яке має встановити розмір матеріального збитку, нанесеного ТОВ «Імпел Гріффін Груп» державі.

Для довідки:
ТОВ «Імпел Гріффін Груп» україно-польська компанія, зареєстрована 28.12.2007 р за адресою: 01033, м Київ, вул. Шота Руставелі, д. 38 Б, каб. 12. Чинний директор компанії – Опанасюк Віталій Віталійович. Співзасновники – громадяни України Віталій Опанасюк і В'ячеслав Ревуцький. Обидва внесли внесок до статутного капіталу в рівних частках – 2,6 млн. Грн., А також «Імпел Клінінг» (Вроцлав, Польща). Бенефіціарні власники юр. особи – Гжегош Дзік і Йозеф Бігай. Розмір внеску до статутного капіталу підприємства складає 8,1 млн. Грн.