Начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко затвердив нову символіку трьох бойових бригад.

"Напередодні Дня народження Кобзаря затвердив нову символіку бойових бригад", – повідомив Муженко в Facebook.

Зокрема, символіку нового зразка затвердили для 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького, 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського та 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.

На затвердженій символіці є написи "Божою Милістю", "Разом до перемоги" і "Україна або смерть".

Символіку розробляло і погоджувало з військовослужбовцями Головне управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних Сил України. За словами координатора робочої групи з розробки нового обмундирування та знаків розрізнення ВСУ при МОУ Віталія Гайдукевича, в деяких випадках допрацьовувалася і підганялася під стандарти ВСУ символіка, яка склалася «на полі бою», всередині самих підрозділів.

Українці палко підтримали нову символіку.

"Слава Украине! Вогонь запеклих не пече », – процитував Кобзаря Андрій Карковський.

«Ватка буде битися в істеріці», – написали йому в відповідь. «Просто шик!», 

Також, Муженко   повідомив про позитивні результати в новому підході до професійної підготовки на тактичному рівні завдяки переходу від кількісного принципу фахвої підготовки до якісного. 

"Ми запроваджуємо нову систему професійної підготовки особового складу в комплексі з підвищенням рівня матеріальної мотивації", – зазначив він.

Муженко зауважив, що в ЗСУ вдалося досягти значних успіхів в професійній підготовці на тактичному рівні завдяки переходу від кількісного принципу фахової підготовки до якісного.

За його словами, в нещодавно створених професійних школах снайперів, танкістів, операторів безпілотних літальних комплексів вдалося об’єднати теоретичні методики з практичним бойовим досвідом, отриманим на передовій.

Окрім того, раніше в Україні затвердили нову символіку Служби зовнішньої розвідки. Новою емблемою СЗР став золотий рівносторонній лілеобразний хрест, поверх якого в центрі вписаний малий державний герб України. Під гербом півколом розміщена золота стрічка з написом Omnia vincit veritas (з лат. "Істина перемагає все").

Також президент Петро Порошенко підписав указ про затвердження символіки Сил спеціальних операцій Збройних сил України. В основі емблеми СЗГ – вовк-перевертень, оперезаний чарівним поясом-наузом. Девізом СЗГ став вислів великого князя київського Святослава "Іду на ви".