Яресько

Український уряд має намір провести переговори з російською стороною про рефінансування заборгованості.

Про це повідомила в понеділок, 23 березня, у Лондоні міністр фінансів України Наталія Яресько, передає "Німецька хвиля".

За її словами, російська сторона поки не дала відповіді, проте Київ сподівається, що переговори відбудуться.

Читайте також: Хто користуватиметься пільгами у 2015 році,- Яресько

Як зазначає агентство Reuters, мова йде про держпозики на суму три мільярди доларів, які Україна повинна погасити в грудні 2015 року.Раніше представники російської влади, в тому числі міністр фінансів Росії Антон Силуанов, заявляли, що не готові рефінансувати українські борги. Для України надані Росією кошти є частиною боргового навантаження, яку країна повинна зменшити за умовами міжнародної програми економічної допомоги.

Читайте також: Яресько про перший транш від МВФ: він буде розподілений порівну між НБУ і Кабміном

Разом з тим глава українського Мінфіну закликала країни "великої сімки" (G7) і "великої двадцятки" (G20) надати Києву додаткову фінансову підтримку. В інтерв'ю газеті Financial Times Яресько заявила про необхідність іноземних інвестицій для країни, яка "жила і вмирала за принципи свободи і демократії". Міністр фінансів України підкреслила, що розрахована на чотири роки міжнародна фінансова допомога в розмірі 40 млрд доларів є лише "першим кроком" на шляху оздоровлення української економіки.

 

 

Джерело: Корупція.Інфо