Міністерство юстиції завершило підготовку по справі про скіфське золото, яке необхідно передати до Окружного суду Амстердама

Про це повідомила директор департаменту представництва інтересів держави в міжнародних та іноземних судах Мін'юсту Ольга Костишина в ефірі телепроекту "Крим.Реалії". Документ направлять в суд до 1 липня.


"На сьогодні ми повинні до 1 липня направити подання по суті справи. Воно практично вже підготовлено. Це досить об'ємний документ. Ми його подаємо до першого липня, і потім нідерландські музеї, а також кримські музеї будуть приблизно шість тижнів для того, щоб відповісти", — зазначила вона.

 

Як відомо, Окружний суд Амстердама почав розгляд справи про скіфське золото. На цьому етапі про слухання мова не йде.

У травні Верховна Рада підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням надати сприяння в поверненні в Україну "скіфського золота".

В лютому 2014 колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в Музей Пірсона.

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований в Києві, а чотири — в Криму. Серед 500 експонатів виставки — артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів.

Нідерландська сторона відмовилася повертати експонати в кримські музеї, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України.

Джерело: Корупція.Інфо