Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців перед позачерговим засіданням Верховної Ради, що заплановано на понеділок.

Сьогодні в «Борисполі» приземлився другий літак з Китаю. Він доставив 300 000 спеціальних респіраторів і 35 000 захисних костюмів для лікарів, військових та поліцейських. Також на борту – майже два мільйони масок для населення. Вантаж вже розподілений, він направляється в регіони України.

Сьогодні вночі літак знову вилетить в Китай по ще один вантаж. У той же час ми очікуємо прибуття окремою доставкою 100 тисяч високоточних ПЛР-тестів.

Завтра має відбутися позачергове засідання Верховної Ради. Через коронавірус Україна фактично опинилася на роздоріжжі і має два шляхи.

Перший – прийняття двох життєво важливих законів. Після чого ми отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів в розмірі не менше 10 мільярдів доларів.

Другий шлях – провал цих законів. Після – занепад економіки і загроза дефолту. Останні тижні Офіс Президента і Кабмін робили все, що від нас залежало. Ми домовилися про фінансову підтримку для України. Ми і уряд свій шлях вибрали. Тепер – черга за народними депутатами.

Завтра народ України чітко побачить, чи готові ви захищати його інтереси. Суспільство зрозуміє – ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність. Оберіть завтра правильний шлях. Вас привели до влади не окремі особи, вас обрав Народ України. Тепер – ваша черга обрати його.

Іще один важливий момент – це дистанційна освіта під час карантину. Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою в понеділок, 6 квітня, стартує проект «Всеукраїнська школа онлайн». У його межах 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України.

Дорогі громадяни, продовжуйте лишатися вдома та не виходьте на вулицю без зайвої потреби. Як би не кортіло це зробити. Сьогодні вночі Україна перейшла на літній час. Я вірю, що зовсім скоро завдяки єдності та згуртованості ми всі перейдемо на здоровий та щасливий час.