Українська сторона при необхідності може поставити питання введення візового режиму з Росією, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Корупція.Інфо

"Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в'їзд з території Росії в Україну. І ми це зробили – зараз в'їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і тільки через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. Якщо ми введемо візовий режим, чи дозволить нам це більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ і інших російських спецслужб, які будуть працювати з метою дестабілізації? Однозначної відповіді я тут не бачу", – сказав Клімкін в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, в такому разі Росія зможе використовувати цей крок для пропаганди. "Росія відразу почне використовувати введення візового режиму, розкручуючи в медіа-просторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яка буде розкручуватися нескінченно", – сказав міністр.Клімкін наголосив, що для того, щоб видавати візи, потрібна відповідна інфраструктура.

"З точки зору логістики це вимагає докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно більше 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання", – підкреслив глава МЗС.

"Тому давайте спочатку визначимося, що принесе введення візового режиму в плані безпеки. Якщо відповідь "так", то будемо діяти, якщо "ні" – знайдемо інші рішення. От мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? Основний зміст цих дипломатичних відносин, полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території РФ понад 4 млн.", – підсумував міністр.