Купувати вугілля в бойовиків чи Росії Україна не хоче, а південноафриканське не може.

В Україні склалася надзвичайна ситуація з постачанням вугілля, тому СБУ має провести перевірку і знайти винних. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і додав, що країна не може імпортувати південноафриканське вугілля за ринковою ціною, а вугілля з Австралії та США є неприйнятним за ціновим показником, пише УНІАН.

Зауважимо, через проведення перевірок за раніше укладеними контрактами з постачальниками вугілля ПАР трейдер не хоче мати справу з Україною.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан розповів, що австралійське й американське вугілля на 15-20% дорожче за південноафриканське. До того ж, для підготовки та укладення контракту на постачання вугілля з США чи Австралії потрібно не менше, ніж півтора місяці.

У Кабміні наголосили, що Україна зіткнулася з непростим вибором, коли імпорт вугілля можливий лише з Росії чи з території, яку наразі контролюють бойовики "ЛНР" і "ДНР". Водночас глава Міненерговугілля зауважив, що зараз на складах українських електростанцій є близько 1,7 млн тонн вугілля і пояснив, що цього запасу не вистачить для зимівлі.

 

Джерело: ТСН