Україна вперше оголосила Раді Європи, що територія Донбасу окупована РФ. Про це йдеться в офіційному зверненні України, розміщеному на сайті Ради Європи.

В офіційному зверненні України до Ради Європи про призупинення виконання ряду статей Європейської конвенції з прав людини Київ вперше документально оголосив на міжнародному рівні, що "зона АТО" окупована Російською Федерацією.

Київ неодноразово заявляв, що Крим і Севастополь є територією, тимчасово окупованій РФ в результаті збройної агресії Росії проти України.

У новому листі за підписом глави МЗС Павла Клімкіна підкреслюється, що цей статус мають також окремі території Луганської та Донецької областей."Враховуючи агресію Російської федерації проти України, яка проходила за участю регулярних (підрозділів) Збройних сил РФ і незаконних збройних формувань, які направляються, управляються і фінансуються Російською Федерацією, проводиться антитерористична операція …

Російська Федерація, яка насправді окупувала деякі території Донецької та Луганської областей і здійснює управління ними, цілком відповідальна за дотримання і захист прав людини на цих територіях, відповідно до міжнародним гуманітарним правом і міжнародно встановленими правами людини ", – йдеться в заяві.

Таким чином, Київ покладає на РФ всю відповідальність за порушення будь-яких статей Європейської конвенції з прав людини в зоні АТО.

Джерело: Корупція.Інфо