Якщо не зламати існуючу корупційно-олігархічну політичну систему, Україна ніколи не вибереться з тієї ями, куди її загнали корупціонери і олігархи.

Найрозумніші і активні українці продовжать їхати в інші країни, а олігархи і корупціонери будуть продовжувати доїти країну і всіх її громадян.


Про це екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив на своїй сторінці в Фейсбук.

Як же нам зламати цю Систему? Давайте розглянемо всі варіанти.

Варіант 1. На президентських виборах перемагає чесна людина, яка щиро прагне провести всі необхідні реформи. Але генпрокурора стверджує Рада, підконтрольна олігархам. Кабмін теж формує Рада. І приймає закони, а також скасовує закони теж не президент – а все та ж Рада.


 
Ви думаєте, Рада затвердить чесного генпрокурора, першим завданням якого буде посадити більшість депутатів і олігархів, які грабують країну? Ви думаєте, Рада скасує закони, з яких годуються і депутати, і їхні спонсори-олігархи? Ви думаєте, Кабмін, що формується корумпованими депутатами, спокійно злізе з своїх потоків і скаже «вибачте, ми більше не будемо красти»?

На жаль, єдиний варіант зробити хоч щось, у нашого чесного президента буде тільки один – йти домовлятися з олігархами, які контролюють депутатів. Давати їм щось взамін, закривати очі на їх грабунок України і її громадян. Інакше президент просто не зможе нічого зробити. Але, навіть якщо президент піде на договорняки, Система знайде спосіб обнулити то, чого він домігся з їх допомогою. Наприклад, суди просто не будуть розглядати справи на корупціонерів, які розслідуватиме затверджений за допомогою договорняка чесний генпрокурор.

Так що, за допомогою виборів Систему, на жаль, не зламати.

Варіант 2. Народ виходить на новий Майдан і змінює всіх старих на абсолютно нових. Всіх без винятку.

А ви впевнені, що нові будуть хоч чимось краще, ніж старі? Адже два рази вже міняли старих на нових – і що з цього вийшло?

Крім того, прибравши всіх старих, ви зруйнуєте лише фасад Системи. Її фундамент – олігархи і незліченні місцеві князьки, що володіють величезними грошовими і медіа-ресурсами – залишаться. І вони відразу ж почнуть шукати підходи до «новим». Хтось не встоїть перед величезними грошима, кого-то дискредитують підконтрольні їм ЗМІ – і ось так «нові» дуже швидко перетворяться в «старих». І що далі? Знову виходити на Майдан?

На жаль, якщо навіть змінити всіх «старих» на «нових», це зламає Систему, тільки якщо нам дуже пощастить. У Грузії нам пощастило. В Україні двічі не пощастило. Ви готові поставити на кін своє майбутнє, майбутнє своїх дітей, своєї країни, і сподіватися, що пощастить?

Варіант 3. Ми збираємо 3 мільйони підписів за всеукраїнський референдум за народною ініціативою, перемагаємо на референдумі і вводимо пряму демократію. І ось що після цього відбувається.

Чесним людям, дивом не перетворився в лайно в українській політиці, перестає бути потрібним йти на договорняки і компроміси з мразь заради того, щоб хоч чогось домогтися. Не хочуть ці мерзоти звільняти корумпованого генпрокурора-електрика – значить, можна звернутися до людей. Люди підтримають, зберуть 100 тисяч голосів за референдум з цього питання – і на референдумі відправлять електрика у відставку. Чи не захочуть мерзоти приймати пакет антикорупційних законів і скасовувати злодійські схеми, через які нас усіх доять корупціонери і олігархи – чесний депутат не буде їх умовляти і торгуватися, а знову-таки звернеться до народу, роз'яснить їм суть питання, попросить підтримки, збере 100 тисяч голосів – і люди на референдумі самі візьмуть ці закони і скасують закони, що узаконюють злодійські схеми.

Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

А якщо наш чесний президент, якого ми оберемо на виборах, виявиться не настільки вже чесним, і почне грабувати країну і народ, як його попередники, то ми зможемо відправити його у відставку, як тільки зрозуміємо, що він із себе представляє. І Раду розпустити зможемо, якщо побачимо, що там знову оселилися кримінальники, яким місце на нарах. І Кабінет міністрів зможемо відправити у відставку, якщо їх слова будуть розходитися з ділом. І так у всьому. Ми зможемо все, що потрібно, зробити самі – і зможемо самі побудувати для себе процвітаючу країну, причому дуже швидко!

Якщо чесні політики та громадські активісти замість договорняка з Системою зможуть звернутися безпосередньо до народу, щоб народ на референдумі зробив все, що потрібно – то це дуже швидко і гарантовано перетворить Систему в пил. Вона просто розсиплеться. А ми зможемо відібрати владу в олігархів і місцевих князьків, і повернути собі контроль над країною.

Тому я вважаю, що нам потрібно братися за справу, не відкладаючи це в довгий ящик. Зберемо 3 мільйони підписів, доб'ємося референдуму (і повірте, ми все зробимо так, що ці труси не посміють нам відмовити в реалізації нашого конституційного права!), Виграємо цей референдум і почнемо, нарешті, розгрібати ці авгієві стайні, які плюндрують майже три десятка років .