Комітет постійних представників країн ЄС узгодив торгові преференції для України, – передає Корупція Інфо

Популярне: І що тепер? Поліції збільшили повноваження. Це має знати КОЖЕН, щоб не потрапити у халепу!

 

Як говориться в заяві Ради Євросоюзу, узгоджено попередні домовленості, досягнуті в рамках міжінституційних переговорів з Радою ЄС і Єврокомісією з приводу торгових преференцій для України.

Тепер це рішення має затвердити Європарламент на пленарному засіданні в липні і Рада ЄС.

“Ці заходи – жест нашої активної політичної і економічної підтримки України. З огляду на складну ситуацію, з якою стикається Україна в даний час, ми сподіваємося на швидке здійснення цього положення”, – йдеться в заяві ЄС.

Преференції будуть введені на строк до трьох років в якості доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Так, за нульовим тарифом Україна зможе продавати в країнах ЄС такі сільськогосподарські продукти: природний мед (2500 тонн), оброблені томати (3000 тонн), виноградний сік (500 тонн), овес (4000 тонн), пшениця (65 000 тон), кукурудза (625 000 тонн), ячмінь – (325 000 тон), крупи та гранули деяких зернових (7800 тонн).

Також ЄС повністю зніме мита на частину промислових товарів, таких як добрива, барвники, пігменти та інші фарбники, взуття, мідь, алюміній, а також обладнання для телебачення і звукозапису