Сполучені Штати Америки можуть надати Україні нову летальну зброю та збільшити потужність українського флоту.

З такою думкою виступив у комітеті з питань збройних сил Сенату США головнокомандувач збройними силами США та об'єднаними силами НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті.

За словами офіцера, наразі це питання вивчається. Метою надання зброї, в разі ухвалення такого рішення, стане стримування російської агресії на морі після подій із захопленнями українських кораблів поблизу Керченської затоки. На думку Скапаротті, сильні ВМС України допоможуть запобігти нові кризі в Чорному або Азовському морях.

Також генерал розповів про розгляд посилення снайперських можливостей українського війська, але пояснив, що будь-яке рішення, котре стосується передачі летальної зброї, має бути схвалене за підсумками політичних обговорень. Разом із тим Скапаротті розповів сенаторам про стурбованість модернізацією російського флоту та недостатньо активною протидією агресивним діям РФ сил союзників у Європі. В таких умовах, вважає офіцер, Америка має допомогти Україні збільшити сили на морі.

Варто зазначити, що державний департамент США затвердив комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок "Баррет", боєприпасів до них та необхідних деталей і аксесуарів вартістю 41,5 мільйонів доларів. Водночас, у документі нічого не йдеться про продаж важкого озброєння, зокрема, протитанкових систем "Джавелін", про постачання яких раніше просив український уряд.

А нещодавно, як повідомлялося, американський есмінець Donald Cook із 56 крилатими ракетами "Томагавк" на борту, пришвартувався на одеському Морському вокзалі. Командувач ВМС НАТО у Європі адмірал Джеймс Фогго підкреслив: візит корабля до Одеси безпосередньо пов'язаний із подіями в Керченській протоці. Бойова одиниця 6-го флоту США виконала завдання участі в спільних з Україною навчаннях.

Окрім того, получені Штати на рік продовжили термін дії санкцій проти РФ за окупацію українського півострова Крим, підрив демократичних цінностей і територіальної цілісності України. 

Повідомлення президента США Дональда Трампа опубліковано у федеральному реєстрі.

Агресія РФ не тільки підриває мир, стабільність, суверенітет і територіальну цілісність України, а й становить загрозу  національній безпеці США, відзначається у документі.

Обмеження щорічно продовжують з березня 2014 року і передбачають повне блокування активів осіб з чорного списку на території Штатів, а також заборону на в’їзд у США.