Україна 29 квітня отримала грант на 88,5 млн євро з Цільового фонду Світового банку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Сьогодні до загального фонду Державного бюджету України надійшов грант на 88,5 млн євро. Ці кошти надані Світовим банком на безповоротній основі з Цільового фонду донорів в рамках програми другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення для України, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві наголошують, що надані кошти будуть спрямовані на забезпечення першочергових соціальних, гуманітарних видатків, видатків на охорону здоров’я, підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Зазначається, що Угода про надання Україні гранту з Цільового фонду була підписана 21 квітня.

Нагадаймо, що фінансова допомога від агентств ООН виплачуватиметься навіть готівкою. Українці, які постраждали від агресії Росії, можуть отримати готівкові виплати від Організації об’єднаних націй, агентства якої будуть діяти в координації з українським урядом. Про це повідомив у четвер, 28 квітня, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на пресконференції у Києві.

Ми готові надавати фінансову допомогу і у вигляді готівкових виплат. До кінця травня – 1,3 мільйона, 2 мільйони ми плануємо охопити вже до серпня, – заявив він.

Генсек ООН наголосив, що виплати агентствами ООН будуть здійснюватися в координації з українським урядом. 

Наша роль – не замінити уряд, а підтримати уряд, тому що Україна – розвинена країна, – зазначив Гутерреш.

Станом на 28 квітня ООН уже забезпечила надання гуманітарної допомоги 3,4 млн громадян в Україні, до травня планується охопити 4 млн осіб, до червня – 6 млн осіб. За інформацією генсека ООН, 12 млн українців змушені були покинути свої домівки. ООН підтримує країни, які прийняли понад 5 млн біженців, та планує допомогу для 7,7 млн українців, які стали внутрішніми переселенцями.

За останніми підрахунками, в умовах гіршого сценарію, 25 млн людей можуть потребувати гуманітарної допомоги до кінця року. Ми щиро сподіваємося, що цей сценарій залишиться на папері, але ми маємо бути готові, – додав він.