Міністр фінансів Сергій Марченко підписав зі Світовим банком угоду про надання Україні гранту в розмірі 88,5 млн євро. Відповідна інформація оприлюднена у Телеграм-каналі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за підсумком зустрічі з Президентом Групи Світового банку Девідом Малпассом.

Так, під час нашої зустрічі Міністр фінансів Сергій Марченко підписав зі Світовим банком угоду про надання Україні гранту в розмірі 88,5 млн євро із Цільового фонду на політику розвитку у сфері економічного відновлення, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у ході зустрічі сторони обговорили участь банку в оцінці збитків, завданих російською агресією, у підготовці плану відбудови України та залученні коштів.

Вкотре наголосив, що Україна — відповідальна держава. Ми маємо стабільну макроекономічну ситуацію та продовжуємо виконувати свої фінансові зобов’язання. Однак агресія рф щодня обходиться нам дуже дорого. Ми потребуємо фінансової допомоги, аби підтримувати наших людей, які постраждали від дій росії, – інформує прем’єр.

Нагадаймо, що 21 квітня Британія запровадила чергові санкції проти Росії: заборонила імпорт дерева та низки товарів розкоші, а також підвищила мита на торгівлю з РФ та внесла до санкційного списку нових осіб та компанії.

Країна розширила перелік товарів, імпорт яких заборонено, і включила в нього срібло, вироби з дерева та товари розкоші з Росії, включаючи ікру. Нове ембарго охопить імпорт на суму 1 млрд фунтів.

Крім того, уряд Британії підвищив тарифи на низку іншого імпорту з РФ на 35%. Підвищення мит охопить торгівлю на суму 130 млн фунтів, зокрема такі товари як діаманти та каучук. У повному переліку – м’ясо, кава та чай, цукор, тютюн, одяг, тканини та шкіра, металеві вироби, запчастини, машини, оптичні пристрої тощо.