Україна отримає 330 мільйонів євро  допомоги від ЄС для підтримки населення та економіки. Цей проєкт діє в межах Програми ЄС з підтримки України в надзвичайних ситуаціях.

Угоду підписала  віцепрем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та заступник генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Катаріна Матернова. 

Ці кошти будуть спрямовані на підтримку населення під час та після закінчення війни росії проти України, а також зміцнення стійкості країни, — зазначила представниця України Ольга Стефанішина у своєму дописі у Фейсбук.

Зокрема, кошти розраховані на підтримку:

  • внутрішньо переміщених осіб;
  • малих сільськогосподарських господарств;
  • громадянського суспільства та ЗМІ;
  • відновлення цивільної й транспортної інфраструктури;
  • підвищення енергетичної стійкості, включно з посиленням безпеки та відновленням енергетичної інфраструктури, енергопостачання та запасів.

Екстрений пакет допомоги є важливим кроком для підтримки українців в умовах війни. Обʼєднуємо зусилля для полегшення страждань українських громадян та посилення стійкості України для протистояння повномасштабній війні Росії, – прокоментувала Ольга Стефанішина. – Ми відчуваємо лідерство ЄС та щиро дякуємо нашим партнерам за таке необхідне рішення.

Ці кошти надаються з бюджету ЄС відповідно до Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва. Також, Саміт Європейського Союзу ухвалив рішення про надання Україні термінової позики на суму 9 млрд євро для погашення невідкладних бюджетних потреб.