Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив тверду впевненість у перемозі України та заявив, що Сполучені Штати й інші країни Заходу продовжать підтримувати український народ і посилювати тиск на росію.

Про це він сказав у понеділок під час спільної пресконференції в Вільнюсі з міністром закордонних справ Литви.

«Бачимо ефект від допомоги, яку ми змогли надати Україні, і ми продовжуємо надавати її»,- зауважив глава Держдепартаменту США.

На його думку, українці демонструють неймовірну мужність в ефективності у протидії агресії РФ, яка від самого початку мала непропорційно більші сили, ніж Україна, і досі спроможна вчиняти жахливі атаки проти цивільних, – передає Укрінформ.

«Ми прагнемо, щоби це припинилося якнайскоріше, тому ми продовжимо посилювати тиск на росію, підтримувати Україну», – підкреслив Блінкен.

Він укотре наголосив, що здобуття росіянами контролю над певними містами в Україні не зможе гарантувати їм успіху.

«Цього не буде. За тиждень, за місяць або ж довше, я абсолютно впевнений, що Україна переможе», – підкреслив держсекретар США.

Зауважимо, Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Тому заради миру міжнародній спільноті потрібно діяти ще більш рішуче. 

Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до західних лідерів, 7 березня заявив, що в разі продовження російського вторгнення в Україну необхідно запровадити новий пакет санкцій.

«Якщо вторгнення продовжується, і Росія не відмовилася від своїх планів проти України, значить, потрібен новий санкційний пакет. Нові санкції, нові санкційні кроки проти війни й заради миру. Бойкот російського експорту. Зокрема, відмова від нафти і нафтопродуктів із Росії. Це можна називати ембарго. А можна – просто мораллю. Коли відмовляєшся давати гроші терористу. Бойкот імпорту в Росію. Якщо не хочуть дотримуватись цивілізованих правил, то не мають отримувати й товарів та послуг від цивілізації. Хай війна їх нагодує», – сказав Зеленський у відеозверненні.