Gaz

Несанкціоноване постачання Росією газу у деякі райони Донецької і Луганської областей, які не контролюються українською владою, розглядатиметься окремо від «зимового» пакету.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин за результатами тристоронніх газових переговорів у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Росіяни наполягали, щоб ми взяли на себе відповідальність за непоставки газу у зону АТО. Ми переконували, що «Нафтогаз» виконує усе можливе, але є певні технічні складності, деякі трубопроводи пошкоджені… На даний момент є домовленість про те, що ми поки у рамках «зимового пакету» не розглядати ці платежі (за поставлений з Росії газ на нею ж окуповану територію. – Ред.). І та передоплата, яка здійснена «Нафтогазом» на користь

«Газпрому», вона не буде використовуватися у рамках розрахунку за цей об'єм… Поки що це питання винесли «за дужки», – розповів український міністр.Він зазначив, що українська сторона не може підтвердити, який об'єм газу поставляється російською стороною на ці території.

«Ці поставки здійснюються за непогодженою процедурою. Ми не розуміємо, яким чином це відбувається», – зазначив Демчишин.

Міністр наголосив, що українська сторона переконала Єврокомісію у тому, що є надійним партнером, надійним транзитером.

«І незалежно, чи росіяни поставляють або не поставляють, той об'єм газу, який є в Україні у сховищах, його достатньо для того, щоб виконувати усі зобов'язання перед європейськими партнерами», – наголосив Демчишин.

 

Джерело: ІА Корупція.інфо