Ми (НАТО – ред.) відкриті для всіх, і, звісно, Україна – одна із тих країн, яка дуже хоче стати членом, і вони перебувають у процесі. Це потребує певного часу, й попереду ще багато роботи для того, щоби досягти високих стандартів НАТО, – зауважила Шерман.
Перша заступниця держсекретаря США, яка очолювала американську делегацію на переговорах із російськими представниками в Женеві й Брюсселі, також зауважила, що те саме стосується і Грузії.
США та інші країни-члени Північноатлантичного альянсу перед засіданням Ради НАТО-Росія заявляли, що вважають вимоги РФ про необхідність для НАТО повернутися до рубежів 1997 року неприйнятними. Крім того, у Вашингтоні й у Брюсселі заявляли, що не збираються згортати політику відкритих дверей Альянсу для інших країн.
Представниця США нагадала, що у разі нового вторгнення в Україну на Росію чекають фінансові санкції, які зачеплять ключові фінансові інститути, сферу контролю експорту та ключові галузі промисловості.
Крім того, Шерман попередила, що це призведе до підвищення військової присутності сил НАТО на території його членів, а також до збільшення допомоги Україні у сфері безпеки.
Варто повторити, що саме Росія вторглася до України 2014 року. Саме Росія продовжує розпалювати війну на сході України, яка забрала майже 14 000 життів українців. І тепер саме дії Росії викликають нову кризу не лише для України, а й для усієї Європи. Одна країна не може силою змінити межі іншої, або диктувати умови зовнішньої політики іншої країни, або забороняти іншій країні обирати собі союзників, – заявила вона.