Україна працює з Пентагоном щодо надання військової допомоги у режимі нон-стоп, тож коли в США ухвалюються певні рішення, частина зброї вже перетинає кордон, про це заявила посол України в США Оксана Маркарова в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Вона зазначила, що допомога, яку США надали Україні минулого року і надають зараз, – це постійний процес, який «прискорюється і збільшується».

Я не буду розкривати ті речі, які не треба знати нашому ворогу. Але коли ухвалюються певні рішення, і вони є публічними, у цей момент деякі речі вже перетинають кордон. Тому насправді це паралельний процес, – сказала Маркарова у відповідь на запитання, коли можна очікувати в Україні передбачені в новому пакеті допомоги від США озброєння.

Посол зазначила, що ухвалення відповідних рішень Конгресом США і президентом Джо Байденом відкрило юридичну можливість надання військової допомоги Україні, але робота української сторони з Пентагоном триває нон-стоп.

Тому це не пакет, на який тепер будуть щось купувати. Це вже все в роботі, – поінформувала Маркарова.

У середу, 16 березня, президент США Джо Бадейн підписав указ про надання Україні додаткової військової допомоги на суму в 800 мільйонів доларів. Це на додаток до допомоги на суму в 200 мільйонів, виділених раніше цього тижня. Байден пояснив, що ця допомога полягає у безпосередній передачі зброї та устаткування від Міністерства оборони США українським військовим. Частина цієї допомоги піде на озброєння цивільних людей, які захищають свої міста та села, пояснив американський президент.

Цей новий пакет сам по собі – надання безпрецедентної допомоги Україні. Він містить 800 зенітних систем, щоб українські військові могли продовжувати зупиняти літаки та гелікоптери, які атакують їх людей та захищати український повітряний простір. На прохання президента Зеленського ми визначили та допомагаємо Україні придбати додаткові системи протиповітряної оборони більшої дальності та боєприпаси для цих систем, – сказав Байден.