укр єс

Київ не залишить без реакції обмеження з боку РФ відносно українських товарів

Україна проведе з Європейським Союзом консультації з приводу можливості введення контрограніченій у відповідь на заборону Російською Федерацією транзиту вантажів з України через свою територію, йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) з посиланням на заступника міністра Наталію Микольська.

"Оскільки у разі введення нами будь-яких обмежень щодо транзиту з РФ можуть постраждати, в першу чергу, наші європейські торговельні партнери. Оскільки перед тим, як вдаватися до якихось дій, нам необхідно провести спільну оцінку будь-яких можливих заходів і проконсультуватися з нашими партнерами по ЗВТ з ЄС", – сказала вона.

У той же час заступник міністра зазначила, що Україна не залишить без реакції обмеження з боку РФ відносно українських товарів. "Ми будемо реагувати в СОТ", – сказала вона.

Як повідомлялося раніше, проти набуття чинності ЗВТ між Україною та ЄС виступала Росія, яка вважає, що створення такої зони може негативно вплинути на російську економіку. РФ, Україна і ЄС тривалий час вели тристоронні консультації для врегулювання спірних питань, але безуспішно. Тому Російська Федерація з 2016 року скасовує режим ЗВТ щодо України і вводить продовольче ембарго.

У свою чергу українська влада підготували дзеркальні торгові санкції проти РФ, які будуть введені у відповідь і після введення торгових обмежень Росією.