Росія повинна звільнити усі тимчасово окуповані території України. Україна припинить воювати тоді, коли РФ забере свої війська з усіх її окупованих територій. Лише в такому разі війна буде завершена.Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі “Радіо НВ”.

“Якщо агресор покине нашу землю, тоді ми відразу припинимо воювати. Але для цього ворог має звідси забратися, з усіх земель, які у нас були зафіксовані після 1991 року. Це є аксіомою”, – сказав він.

Він додав, що якщо Росія цього не зробить, то іншого шляху, як військового, в України не буде.

“Ніхто, крім нас, не буде займатися звільненням нашої землі”, – зазначив Данілов.

До того ж Терміни деокупації України залежать від того, коли ЗСУ перейдуть до наступальних дій на Херсонському напрямку. Наразі для цього потрібно отримати більше зброї від західних партнерів та покращити оборонні позиції.

Про це у ефірі телеканалу FreeДом розповів ексзаступник голови Генштабу ЗСУ Ігор Романенко. Військовий експерт наголосив, що лише після цього Україна зможе почати створювати стратегічний резерв для проведення контрнаступальної операції зі звільнення території від противника.

Романенко зазначив, що задача верховного головнокомандувача щодо підготовки проведення наступальних дій оперативного рівня на Херсонському напрямку вже поставлена. Наразі відповідні плани розробляються не лише у ЗСУ, а й у Силах оборони.

Генеральний штаб розробляє безпосередньо воєнні дії на цьому напрямку, і не тільки. Щоб бути успішними в наступальних діях на Херсонському напрямку, необхідно забезпечити щонайменше оборонні успішні дії у східній операційній зоні, де противник зосереджується і намагається організувати подальший наступ та захоплення Донецької області, – додав військовий експерт.

Він зазначив, що готовність України до переходу в контрнаступ буде пов’язана з тим, наскільки швидко та масовано буде організоване постачання сучасного ефективного озброєння від партнерів із Заходу. На його думку, зараз особливо важливо посилювати і оборонні можливості України.

Він наголосив, що ракетні обстріли по території нашої держави продовжуються, а це означає, що варто стимулювати американців до надання все нових пакетів озброєння, зокрема ракет більшого радіуса дії. Крім того, на його думку, надана Україні кількість HIMARS наразі стратегічно не розв’язує проблему, а лише показує вектор, куди рухатися далі.

“Це таке зерно, яке повинно зрости і аж тоді дасть ефект – спершу оперативного рівня, який дозволив розв’язувати питання на Харківському напрямку та Запоріжжі, а згодом перерости в те, що ми виконаємо свою оборонну операцію”, – підкреслив Романенко.

Експерт пояснив, що це означає зупинити просування противника вздовж усього фронту, змусити його перейти до оборони та за цей час створити стратегічний резерв, який використовуватиметься для проведення контрнаступальної операції зі звільнення нашої території від російських окупантів.

Зазначимо, що Два мости поблизу Слов’янська були навмисно знищені російськими військами для стримування українського контрнаступу, про це йдеться в аналізі вашингтонського аналітичного центру “Інституту вивчення війни”.

“Російські сили вдарили по залізничному та автомобільному мостам Слов’янськ-Лиман поблизу Райгородка на північний схід від Слов’янська на автостраді Т0514. Російське бойове відео свідчить про руйнування щонайменше одного мосту. Наразі незрозуміло, чи російські сили повністю зруйнували обидва мости”, – стверджує ISW.

 “Їх знищення свідчитиме, що росіяни відмовилися від наміру здійснити подібний наступ і причини цього поки незрозумілі”, – наголосили в ISW.

Як раніше повідомляло агентство, агресор постійно обстрілює Донеччину, вбиваючи та травмуючи громадян, знищуючи цивільну інфраструктуру населених пунктів. Ворог робить спроби прорвати українську оборону в кількох напрямках, але не має успіху і повертається на свої попередні позиції.