Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. При цьому ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО.

 

Про це в інтерв’ю BBC News Україна повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики”, – заявив міністр закордонних справ.

“Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації”, – пояснив пан Кулеба.

Він зазначив, що ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під “парасолькою захисту” цих об’єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

У МЗС зазначають, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Вводити якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю з Мінськом Київ не планує. Ця позиція може змінитися, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

“Ось тоді треба сідати і аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з’явилися додаткові ризики, у нас є висока взаємодія і в військово-торговому секторі”, – пояснив Кулеба.

За словами Кулеби, Україна також не зменшуватиме рівня дипломатичного представництва в Мінську.

“Я не бачу підстав для розриву дипломатичних відносин або для зниження присутності України в Білорусі до рівня тимчасового повіреного, як у нас це з Росією”, – зазначив міністр.

Рада ЄС в п’ятницю підтвердила узгоджені раніше лідерами Євросоюзу санкції проти Білорусі. Всього в санкційні списки ЄС були включені 40 осіб, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації виборів 9 серпня і насильства проти протестуючих. На даному етапі Лукашенко до списку санкцій вирішили не включати. Проти нього можуть ввести санкції, якщо він відмовиться від діалогу через ОБСЄ, вжити заходів по встановленню довіри, а також звільнити політичних в’язнів, особливо екс-кандидатів у президенти. Перед цим Великобританія і Канада ввели санкції проти режиму.