У Польщі вважають, що інтеграція України до НАТО буде найкращою інвестицією в успіх Заходу

Захід повинен підтримувати Київ доти, доки росію не буде витіснено з території України і вона не погодиться на політичне вирішення конфлікту. Україна має виграти цю війну.
Про це під час відкриття Варшавського безпекового форуму заявив у вівторок міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак

Як підкреслив міністр, поки росія не буде готова прийняти політичне вирішення цього конфлікту, що гарантує довгострокову безпеку України, “існуватиме необхідність надання широкої та всебічної підтримки Україні”.

“Ми повинні пам’ятати, що вони платять найвищу ціну, борючись за свою і нашу свободу. Те, що може досягти Київ за столом переговорів, дуже тісно пов’язане з ситуацією на полі бою”, – сказав він.

Він наголосив, що вкрай важливо зараз зупинити цю агресію, щоб Україна змогла витіснити росіян з раніше захоплених територій.

“Тому ми повинні максимізувати системний тиск на росію, щоб обмежити її здатність діяти і якнайшвидше припинити цей конфлікт”, – сказав Блащак.

На переконання польського міністра, Україна повинна перемогти у цій війні. Він закликав країни Заходу продовжувати підтримку України зброєю, амуніцією, ремонтом техніки, наданням гуманітарної допомоги, а також фінансовою підтримкою.

Він наголосив, що європейська та євроатлантична інтеграція України буде найкращою інвестицією у стабільність й успіх Заходу. Він наголосив, що для цього потрібною є синергія зусиль з обох сторін Атлантичного океану.

Однак Чи реальне швидке членство України в НАТО? І як на це впливає війна?

Щодо швидкого вступу в НАТО, серед альянсу немає спільної думки. Бо, з одного боку, дещо прохолодна реакція генсекретаря НАТО на заявку, який сказав, що треба радше практично допомагати воюючій Україні зараз, а також спокійно-прохолодна реакція Вашингтону свідчать, що рішення щодо заявки, можливо, прямо не координувалося.

Треба знаходити аргументи для скептиків – таких, як Франція та Німеччина, а також та ж Угорщина – сказав депутат Верховної Ради, голова комітету парламенту з зовнішньої політики Олександр Мережко.

З іншого боку, як каже Радіо Свободі Олександр Мережко, він і його колеги вже тривалий час попереджають депутатів з провідних європейських парламентів, що варто очікувати на заявку і що це був би логічний крок для України.

«Ну, я думаю, про те, що Україна хоче вступити в НАТО, наші західні партнери знали, з моменту закріплення в Конституції Україна цього прагнення. Тому це вже частина наших конституційних виконань», – каже зі свого боку Ганна Гопко, яка очолювала цей же комітет у попередньому парламенті, щодо «натовської заявки». Нагадуючи, що членство в НАТО та ЄС було внесене до Конституції України на початку 2019 року.

Зараз все більше і більше експертів говорять, що швидка – без Плану дій щодо членства (ПДЧ) – інтеграція Швеції та Фінляндії в НАТО свідчить, що й для України ПДЧ вже не є обов’язковим.

«Приклад Швеції та Фінляндії каже, що ПДЧ не потрібно. Я недавно читав мемуари президента Буша-молодшого, і в згадці про бухарестський саміт, коли вирішено було ПДЧ Україні не давати, то британський прем’єр Гордон Браун на вухо сказав йому, що Україну ж можна і без ПДЧ прийняти. Це було ще в 2008 році» – розповідає в інтерв’ю Радіо Свобода Олександр Мережко.

Ганна Гопко коротко говорить: «Пришвидшений процес вступу Швеції та Фінляндії, без ПДЧ, нас надихає».